10 KASIM’IM KANA BULAYACAKLARDI

21

Ankara’da dün 240 adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirilen dev DEAŞ operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı. DEAŞ’ın hedefinde 10 Kasım törenleri varmış.

Ankara ‘da dün 240 adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirilen dev DEAŞ operasyonunun ayrıntıları ortaya çıktı. Örgütün 10 Kasım törenlerini hedef alacağı istihbaratı üzerine operasyon için düğmeye basıldığı öğrenildi.

172 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele  ve İstihbarat Şubesi koordinesinde bin 500 polisin katılımıyla dün terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyon düzenlendi. Haklarında gözaltı kararı verilen 246 kişiden 172’si gözaltına alındı.

HEDEFLERİNDE 10 KASIM TÖRENLERİ VARDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile başlatılan operasyonun detayları ortaya çıktı. Başsavcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, 800 DEAŞ mensubu teröristin Suriye den Türkiye ‘ye sızdığı, 10 Kasım anma törenlerinin örgüt tarafından sabote etme amacıyla eylem yapabileceği istihbaratı alındı.

GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA DEAŞ’IN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ YOK

Operasyon için düğmeye basan ekipler, Türk ve yabancı uyruklu şüphelileri gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve eğitim yapılan yerlere yönelik görüntüler ele geçirildi. Gözaltına alınanlar arasında DEAŞ’ın üst düzey  yöneticilerinin olmadığı bilgisi alındı. Yaklaşık 4-5 adresin ise önceden boşaltıldığı belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.