playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

2. Kolordu Komutanı olan Zekai Aksakallı istifa mı edecek?

51

Milli Savunma Bakanlığı’nın TSK’daki atamaları ile İçişleri Bakanlığı’nın Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki atamaları, 15 Temmuz kahramanı Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın da aralarında bulunduğu generallerin istifasını gündeme getirdi.

Zekai Aksakallı 2. Kolordu komutanı oldu

Zekai Aksakallı istifasını hazırladı

Özel Kuvvetler Komutanı iken Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığına atanan Korgeneral Zekai Aksakallı’nın, “pasif görev” olarak nitelenen bu makama atanması nedeniyle istifasını hazırladığı ileri sürüldü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki atamalarla ilgili karar bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı. Komutanların yeni atandıkları yerler de belli oldu. Atamalarda en dikkat çekici durum Fırat Kalkanı Operasyonu’nu yöneten Özel Kuvvetler Komutanlığı komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın bu görevden Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığına atanması oldu.

15 Temmuz sonrası atanan 18 general YAŞ kararıyla emekli oldu

10 generalin daha istifası hazır

Hürriyet’ten Uğur Ergan’ın haberine göre Aksakallı ile birlikte piyade ve komando tugay komutanları dahil 10 generalin daha istifa dilekçesi hazırladığı konuşuluyor. Aksakallı’nın TSK’da kalması için iknaya çalışıldığı ve şimdilik görevde kalmayı tercih ettiği de belirtiliyor.

TSK kulislerinde Aksakallı’nın 2. Kolordu Komutanlığı’na atanmasıyla istifa dilekçesini hazırladığı ve bu hafta içinde emekliliğini isteyeceği öne sürüldü. Aksakallı ile birlikte Tunceli ve Lüleburgaz’daki piyade ve komando tugayları komutanları dahil 10 kadar generalin de istifa dilekçesi hazırladığı konuşuluyor.

Generalliğe yükselen albaylar arasında ilginç isimler de var

Aksakallı’nın istifasıyla ilgili 3 iddia

Aksakallı’nın atamasıyla ilgili siyasi ve askeri kulislerde öne çıkan üç iddia şöyle:

1- Fırat Kalkanı harekatında ön plana çıkması ve uyarılara rağmen aşırı medyatik olmasından Genelkurmay Karargahı rahatsızlık duydu. Bu nedenle Aksakallı’nın görev yerinin değiştirilmesine Karargah karşı çıkmadı.

2- Aksakallı, 15 Temmuz gecesi Ömer Halisdemir’e verdiği emirle, Özel Kuvvetler’in FETÖ’cülerin eline geçmesini önlese de o gece karagahta olmamasından sivil irade rahatsızlık duydu.

3- Hükümet, görev yaşamının önemli bir kesimini Özel Kuvvetler’de geçiren ve ÖKK olarak 4 yılı geride bırakan Aksakallı’nın yerine genç bir komutanla kuvvetin gençleştirilmesini istedi.

İkna edilip vazgeçirildi

Saygı Öztürk’ün Sözcü’deki haberine göre de Özel Kuvvetler Komutanlığı komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığına atanması üzerine Kara Kuvvetleri’ndeki görev süresi dolmadan istifaya niyetlendiği ancak daha sonra ikna edildiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Aksakallı açıklaması

Zekai Aksakallı’nın istifa edeceğine ilişkin haberler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da Ürdün’e gidişi sırasında Atatürk Havaliman’nda yaptığı açıklamada soruldu. Erdoğan’ın bu iddialarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Askerlikte kırgınlık kavramı gibi bir kavram olmaz. Nerede görev verilirse asker gider görevini orada yapar.  Özel kuvvetlerdeki görev süresi de doldu. Bu yaklaşan YAŞ toplantılarında da değerlendirmeler neticesinde 2. Kolordu’ya atamasıyla alakalı ilgili birimler bu teklifi getirmiş vaziyetteler. Bundan sonraki süreçte görevini devam edecek.”

Korgenerallikten tuğgeneralliğe düşürüldü

Öte yandan Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Özel Kuvvetler Komutanlığı, “korgeneral” düzeyinden “tuğgeneral” düzeyine indirildi. Aynı şekilde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde bulunan Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanlığı gibi görevler de koramiral bulunması gerekirken komutan eksikliği nedeniyle tümamiral düzeyine indirildi.

Jandarma da huzursuzluk

YAŞ’ta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan Koramiral Adnan Özbal terfi almayıp bu rütbeyle yeni görevine atanırken Jandarma Genel Komutanlığı’na getirilen Arif Çetin ile onun boşalttığı Van Asayiş Kolordu Komutanlığı’na atanan Salih Karataş’ın, Şura’da görüşülmeden terfi almaları ve yeni görev tanımları da dünkü Resmi Gazete’ye yansıyan ilklerden biriydi. Atamalara göre, darbe girişiminin önlenmesinde Jandarma Genel Komutanlığı karargah binasında yaşanan kalkışmayı bastıran ve operasyonu yöneten Arif Çetin, Jandarma içinde ilk kez korgenerallikten orgeneralliğe terfi ettirilip Jandarma Genel Komutanı oldu. Salih Karataş da tümgenerallikten korgeneralliğe yükseltilip Van Asayiş Kolordu Komutanı oldu.

“15 Temmuz kendi kahramanlarını mı yemeye başladı?”

Arif Çetin, geçen yılki YAŞ toplantısı ile korgeneral rütbesine terfi etmiş ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığına atanmıştı. Çetin’in 31 Temmuz 2016’da atandığı bu görevi yaklaşık bir yıl sürdü ve orgeneralliğe terfi ettirilerek bu kez Jandarma Genel Komutanı oldu. Çetin görevine 30 Ağustos tarihi itibarıyla başlayacak.

Korgeneral Ata Kalkan emekliliğini istedi

Sözcü’de önceki gün yayınlanan Asuman Aranca imzalı habere göre de Orgeneral Yaşar Güler’in Kara Kuvvetleri Komutanı olmasıyla boşalan Jandarma Genel Komutanlığı görevine orgeneralliğe terfi ettirilen Arif Çetin’in atanması üzerine, Çetin’den daha kıdemli olan Jandarma Genel Komutan vekili Korgeneral Ata Kalkan’ın görevinden ayrılıp, emekliliğini istediği öğrenildi. Kalkan için 19 Temmuz’da öğleden sonra Jandarma Genel Komutanlığı bahçesinde bir veda töreni de düzenlendiği öğrenildi.

Casusluk kumpasından Özel Kuvvet Tugayı Komutanlığına

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda kurmay albay iken casusluk davası kumpasında tutuklanan Tuğgeneral İdris Acartürk de Genelkurmay İstihbarat’taki Daire Başkanlığı görevinden 1. Özel Kuvvet Tugay Komutanlığına getirildi.

15 Temmuz’da ifade veren Korgeneral Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı oldu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na (EDOK) Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Şeref Öngay getirildi. Darbe girişiminde mağdur sıfatıyla ifade veren Korgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı oldu.

Deniz Kuvvetleri’ndeki atamalar

Deniz Kuvvetleri’nde kendisinden daha az kıdeme sahip Koramiral Adnan Özbal’ın kuvvet komutanlığına getirilmesine tepki olarak istifa edip emekliliğini isteyen Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Şükrü Korlu’nun yerine Harp Filosu Komutanı Tümamiral Ahmet İskender Yıldırım, Güney Deniz Saha Komutanlığı’na da Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Aydın Şirin getirildi.

İletişim Dairesi’ne Brüksel’den general

Brüksel TMR’de görev yapan Tuğgeneral Mustafa Erkal Kuzuoğlu da YAŞ’da emekli edilen Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü’nün yerine Genelkurmay Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.