30 EKİM TATİL Mİ?

46

29 Ekim tatil mi? 30 Ekim tatil olacak mı ? sorusu vatandaşlar tarafından en çok araştırılmaya devam eden konular arasında. Özellikle okullara giden öğrencilerin ve özel sektör çalışanlarının merak ettiği 29 Ekim tatil mi konusu, internet üzerinde sorgulanan konular arasında yer aldı. Peki, 29 Ekim resmi tatil olacak mı? 30 Ekim okullar tatil mi ? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler bu haberimizde…

29 EKİM RESMİ TATİL Mİ? 30 EKİM TATİL OLACAK MI? 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanun’un 1. maddesinde “1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye’nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00’ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.” denilmektedir.

Bu yıl pazar gününe denk gelen 29 Ekim eğer hafta içine denk gelseydi resmi tatil olacaktı fakat pazar gününe denk gelmesi sebebi ile herhangi bir tatil olmayacak. Fakat bazı vatandaşlar 29 Ekim’in ertesi günü yani 30 Ekim 2017 tatil olacak mı sorusunu soruyor ancak her yıl olduğu gibi bu yılda 29 Ekim sonrasında herhangi bir resmi tatil olmayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.