playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

KERKÜK BİLDİRİSİ

82

Bilecik Söğüt’te Türkmen ve yörüklerin bir araya geldiği otağ toplantısında Ertuğrul Gazi Federasyon Başkanı Nihat Kula, Oğuz Boyları Konfederasyonu Genel Başkanı Dur Hasan Koca ve Türk Birliği Komite Başkanı Öcal Arslankaya ortak bir bildiri yayınladı. Bildiride Irak’ta yapılacak olan referanduma karşı olduklarını ve bu referandumun Kerkük’te bulunan Türkmenlere açık bir tehdit olduğunu ifade ettiler.

İşte o Açıklamanın tamamı;

 

“Kuzey Irak’ta Barzani’nin tek taraflı olarak 25 Eylül’de yapmak istediği bağımsızlık referandumu, hem Irak Anayasası’na aykırı, hem de hukuksuz olarak alınan bir karardır. Bu kararı Irak Türkmenleri gibi biz Yörük-Türkmenlerin temsilcileri olarak kabul etmiyoruz ve bizim içinde referandum yok hükmündedir.
Kerkük’ün bir oldubitti ile Türkmen katili Barzani’ye bağlanmak istenmesine Irak Türkmen Cephesi başta olmak üzere tüm Iraklı Türkmen parti ve örgütlerinin tamamı yanında bölgede yaşayan Araplar da tepki göstermektedir. Bu karar, Irak’ın toprak bütünlüğünü yok edecek, bölgeyi daha da karıştıracak ve iç savaşa yol açacak bir duruma doğru gitmektedir. Hatta birkaç gün önce Türkmen kenti Mendeli‘de Türkmen ve Araplar birlikte tepkilerini göstermişlerdir. Bu tepkilerin artarak devam edeceği de görülmektedir.
Yıllar boyunca Kerkük’ün demografik yapısını değiştirmek için herşeyi yapan zihniyet, 2003 yılında Musul ve Kerkük’ün nüfus kayıtlarını yakan ve 800.000 kürdü Kerkük’e yerleştiren Barzani, ABD ve İsrail’e güvenerek oldubitti ile bin yıllık Türk yurdu Kerkük’ü sahiplenmek istemektedir. Bunun için Kerkük’e önemli oranda PKK militanları yerleşmiş ve Türkmenlere baskı yapmaktadır. Bizler de Iraklı Türkmen kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade eder, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizden acilen konuya etkili bir çözüm bulmasını ve eşkıya Barzani’ye haddini bildirmesini talep etmekteyiz.
Türkiye Cumhuriyeti olarak katil Barzani ile bütün ilişkilerini hemen kesmesini istemekteyiz. Vaktiyle PKK’nın kedisini bile vermem diyen bu zat, nedense Türkiye de çok fazla değer gördü. Kuzey Irak’ın dışa açılan kapısı olan Türkiye’nin kapılarını kapamasını, akaryakıt, yiyecek, içecek ve her tür ihracatın durdurulması, yatırımların bitirilmesi, elektriklerin kesilmesi ve bütün ilişkilerin dondurulması ilk yapılacak tedbirlerdir. Sınır güvenliğimizin sağlanması için Irak’ın toprak bütünlüğü büyük önem arz etmektedir. Kerkük’ün düşmesi demek, emperyalistlerce kuşatılması demektir ve tehlikenin yanı başımızda olduğu bellidir.
Irak Türkmen Cephesi bünyesinde toplanan Irak Türkmen ordusuna da kendilerini korumaları ve katliamlara uğramamaları için ağır silahlar takviyesi yapılarak savaşa hazır hale getirilmesi de acilen gerekmektedir. Kuzey Irak Yönetimi, bunlara rağmen hala geri adım atmak istemezse, 5 Haziran 1926 Ankara Anlaşması gereği garantör devlet olarak Kıbrıs’ta olduğu gibi Türk Ordusunun gücünü göstermekten çekinmemelidir. Şartlara göre Türkmeneli’nde bir Türkmen Devleti kurulması için gerekli adımlar da atılmalıdır. Nerede bir mazlum Türk varsa ümidi olan Türkiye bu ümidi boşa çıkarmamalıdır. Büyük devlet olmakta bunu gerektirir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin asli sahipleri olan Yörük-Türkmen boyları, aşiretleri, oymak ve obaları ile Türkmeneli’nde oynanan oyuna son vermek için var gücümüzle çalışacağız. İkna yollarını kabul etmeyene de Türk’ün gücünü bir daha göstereceğiz.
TARİHDE BİLİR Kİ TÜRK’E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ KORKUNÇ OLUR.”

ERTUĞRUL GAZİ FEDERASYONU GENEL BAŞKAN

NİHAT KULA

OĞUZ BOYLARI KONFERADASYONU GENEL BAŞKANI
DUR HASAN KOCA

TÜRK BİRLİĞİ KOMITE BAŞKANI
ÖCAL ARSLANKAYA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.