ADIYAMAN’DAN AFRİN’E ASKERİ SEVKİYAT

22

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı” kapsamında Suriye’nin Halep kentine bağlı Afrin ilçesine Adıyaman’dan askeri sevkiyat gerçekleşti. 


nda görevli komandolar sabah saatlerinde Afrin’e doğru yola çıktı. Kent merkezinden geçerek Afrin’e doğru yola çıkan askerlere vatandaşlar selam vererek el salladı. ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganlarının atıldığı uğurlamada Valilik Kavşağında ellerinde Türk bayrakları olan Adıyaman Şehri Yaman Taraftarlar Grubu tarafından davullar çalındı.
Operasyonun başarılı bir şekilde tamamlanacağını söyleyen Adıyaman Şehri Yaman Taraftarlar Grubu Abdurrahman Aslan, “Öncelikle Afrin operasyonu için askerlerimize duacıyız. Allah yar ve yardımcıları olsun. Adıyaman’dan çıkan askerlerimiz için bizde Şehri Yaman taraftarlar gurubu olarak burada toplandık, kendilerine moral verdik. Allah yar ve yardımcıları olsun, operasyonda inşallah alnımızın akıyla, devletimizin de gücüyle inşallah bu operasyondan başarılı bir şekilde ayrılacağız. Her şey vatan için diyorum” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.