AKP’Lİ VEKİLDEN DUYGULANDIRAN HAREKET

2

Cezaevinde sızan gazdan zehirlenerek kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden şehidin cenazesine katılan AK Partili vekil Mustafa Ilıcalı, bir askerin üşüyen babasına paltosunu çıkarıp verdi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, şehit törenine katılan başka bir asker babasının üşüdüğünü görünce üzerindeki paltosunu çıkarıp verdiği görüntüler ortaya çıktı.

ŞEHİDİN BABASININ ÜŞÜDÜĞÜNÜ FARK ETTİ

Ağrı’daki cezaevi bahçesinde 4 Aralık günü kapatılan su kuyusundan sızan gazdan zehirlenerek kaldırıldığı Erzurum’da 21 gün sonra şehit olan jandarma er İdris Gülek’in cenazesi 26 Aralık Pazartesi günü düzenlenen törenle memleketi Van’a uğurlandı. Uğurlama törenine katılan Milletvekili Mustafa Ilıcalı, aynı olayda ağır yaralanan ve hastanede tedavi gören Uzman Çavuş Yılmaz Özden’in babası Halil Özden’in törende üşüdüğünü fark etti.

ZERİNDEKİ PALTOYU HİÇ DÜŞÜNMEDEN VERDİ

Ilıcalı, üzerindeki paltoyu çıkarıp Özden’e giydirdi. Ilıcalı, hava sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düştüğü tören boyu ceketle dolaştı. Ilıcalı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile telefonla görüşürek Uzman Çavuş Özden’in Ankara GATA’ya sevkiyle de yakından ilgilendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.