playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

Başkonsolos Koperly: “Türkiye bize yardım etsin”

47

Irak’ın Gaziantep Başkonsolosu Muayed Ömer Koperly, yaptığı açıklamada, DEAŞ terör örgütünün ülkesinde özellikle Musul ve civarında halka zulmettiğini, katliamlar yaptığını, tarihi ve kültürel eserlerin yanı sıra kentteki alt ve üst yapıyı yerle bir ettiğini söyledi. Hasarın çok büyük olduğuna değinen Koperly, Irak ordusu ve silahlı güçlerinin halkın ve hükümetin desteğiyle Musul’un bir süre önce terör örgütü DEAŞ’ tan kurtarıldığını anımsattı. Koperly, Irak’ın başkent Bağdat’tan sonra en büyük ikinci kenti olan Musul’un DEAŞ kontrolünde olduğu dönemde büyük bir yıkıma uğradığını dile getirerek, “Türkiye’den ve iş adamlarından Musul’un yeniden inşasına destek olmalarını istiyoruz. Milletin evleri yok, okulları, hastaneleri yıkılmış durumda. DEAŞ Musul’a yüzde 80 oranında zarar vermiş. Rica ediyoruz bütün şirketlerden, dost ve kardeş ülkelerden bize destek olsunlar, Musul’u yeni baştan yapalım.” diye konuştu.

“1 milyon kişi evlerini terk etti”

Terör örgütü DEAŞ’ın, Musul’u işgal ettiği 2014 yılından bu yana 1 milyon kişinin evlerini, topraklarını terk etmek zorunda kaldığını, kalanların da büyük acılar çektiğine işaret eden Koperly, DEAŞ’lı teröristlerinin Musul’dan temizlendiğini duyan vatandaşların evlerine dönmeye başladığını kaydetti. Evlerini terk etmek zorunda kalanların Irak’ın diğer şehirlerine ya da Suriye ve Türkiye’ye göç ettiğini aktaran Koperly, şöyle devam etti: “Şu anda Türk hükümetinin de desteğiyle Türkiye’de bulunan Musullular, memleketlerine dönmeye başladı. Bugün 350 kişi gönderdik Habur tarafından. Daha önce de 250 kişi gitmişti. Millet de evlerine dönmek istiyor. Kahramanmaraş’ta 6 bin kişi var. Gaziantep’te de takriben 8 bin kişi yaşıyor. Yüzde 80’i dönmek istiyor. Türkiye’de yaşayan Irak vatandaşlarından dönmek isteyenleri evlerine gönderiyoruz.”

“Türkiye bize yardım etsin”

Muayed Ömer Koperly, Irak hükümetinin Musul’u ayağa kaldırmak için ufak da olsa adım attığını, belediye işçilerinin evleri, yolları temizlemeye başladığını dile getirdi. Irak ve Türkiye’nin dost ve komşu iki ülke olduğuna işaret eden Koperly, “Tarihi bağlarımız var, ricamız Türkiye bize yardım etsin. Özellikle Gaziantep ve Irak arasında gelişmiş bir ticaret ilişkisi var. Bu kapsamda sayın Vali Ali Yerlikaya ve ekibi bizi ziyaret etti. Bu konu üzerinde konuştuk. Musul’a olan davetimizi kabul etti. En kısa sürede iş adamlarıyla Musul’a giderek orada yapılması gerekenleri inceleyeceğiz ve plan yapacağız. Gaziantep bizim için önemli. Bize çok yakın.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.