playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

BÜNYAN’DA GİLABURU HASADI BAŞLADI

17

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu; birçok hastalığa iyi gelmesiyle bilinen Gilaburu’nun hasadına başlandığını söyledi.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, ’’ Gilaburu Mart ve Nisan aylarında çiçek açmaya başlar, Eylül ve Ekim aylarında ise ilk meyvelerini verir. Önce sert olan Gilaburu meyvesi, daha sonra sonbaharda yumuşak ve sulu bir meyveye dönüşür. Herkesin bildiği gibi gilaburu başta Böbrek taşlarının düşürülmesi olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde alternatif bir yöntem olarak kullanılmakta. Son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalara göre gilaburu, astım, romatizma, epilepsi nöbetleri, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, kabakulak, doğum sonrası sancılar, kramplar, uyku bozuklukları, sinir hastalıkları tedavisine yardımcı oluyor. İlçemizin önemli değerlerinden olan gilaburu toplanmaya başlandı. Salamura yapılarak acı tadını atmak üzere muhafaza edilecek. Salamurada bekleyen gilaburu yaklaşık 1 ay sonra direk tüketebileceği gibi suyunu içmek suretiyle tüketebilecek kıvama gelecektir” şeklinde konuştu.

Başkan Gülcüoğlu; geride kalan yıllarda yaptıkları şişeleme ve gilaburu çayı ile ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılan gileburunun ilçe ekonomisine daha fazla katkı sağlaması için çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.