BYLOCK’TAN TAHLİYE OLANLAR İŞLERİNE GERİ DÖNECEK

28

ByLock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içeren yeni KHK geliyor.

Yeni KHK birkaç gün içinde çıkacak ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Yayımlanacak yeni Kanun Hükmünde Kararname ByLock tuzağından tahliye olanların işe dönüşünü içerecek.

TAHLİYE OLANLAR İŞE DÖNECEK

ByLock tuzağı kurulduğu anlaşılan kişiler için yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) geliyor. Yeni KHK ile tahliye olanların işe iadesi sağlanacak.

YÜRÜLÜĞE GİRMESİNİN ARDINDAN BAŞVURULAR ALINACAK

Meslekten sadece bu nedenle ihraç edilen yaklaşık 2 bin kişinin mesleğe dönüşlerinin yolu açıklacak. Bu KHK birkaç gün içinde yayımlanarak yürürlüğe girecek. Daha sonrasında başvurular alınacak ve mesleğe dönüş yolu açılacak. Sadece bu uygulama ve Bylock’a bu şekilde yüklendiği tespit edilen ve bu nedenle ihraç edilmiş kişiler için bu süreç geçerli olacak.

BYLOCK TUZAĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamada 11 bin 480 GSM kullanıcısının Bylock IP’lerine yönlendirildikleri ortaya çıkmıştı. Bunun sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı tarafından yaklaşık bin kişinin tahliye edilebileceği ifade edilmişti. Bununla ilgili yazının ilgili başsavcılıklara gönderildiği belirtilmişti. Yönlendirme olduğu belirlenen kişilerin tahliyesine başlanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.