CHP, KHK’LAR İÇİN ANAYASA MAHKEMESİNE GİDİYOR

3

OHAL döneminde çıkarılan KHK’ların amacına uygun olması gerektiğini belirten CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, KHK’lar için Anayasa Mahkemesine gideceklerini belirtti.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, son KHK’larla ilgili tepki göstererek, Anayasa Mahkemesi’ne gideceklerini söyledi.

“ANAYASA MAHKEMESİ’NE GÖTÜRECEĞİZ”

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplanan MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Tezcan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Bu KHK’lar 20 Temmuz darbesinin sıkıyönetim bildirileridir. Artık Türkiye OHAL KHK’ları ile yönetiliyor. Anayasa Mahkemesinin aslında 1991 yılında verdiği 2 önemli karar vardır: OHAL döneminde çıkarılan kararnameler OHAL’in amacına uygun olmalıdır. Bugünkü AYM konjonktür mahkemesi olduğu için, Anayasa Mahkemesi olarak değil ana darbe mahkemesi olarak hareket ettiği için o içtihadından döndü. 17 aydır Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıda en önemli vebal sahibi Anayasa Mahkemesidir. Bu KHK’yı Anayasa Mahkemesine götüreceğiz. Daha önce götürdüğümüzü reddetmiş olmasına rağmen bir kere daha onlara günahlarını affettirme fırsatı vereceğiz. Bakalım vicdanları sızlamış mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.