ÇOCUĞUNA İÇKİ İÇİREN BABA HAKKINDA KARAR ÇIKTI

23

Küçük çocuklarına içki içirip sosyal medyada fotoğraflarını paylaşan aile hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bakanlık çocuğun devlet korumasına alındığını baba ile ilgili adli süreç başlattığını belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca, sosyal medyada 3 yaşındaki çocuklarına içki içirip fotoğraf paylaşan aileyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, çocuğun devlet korumasına alındığı, baba ile ilgili adli süreç işletildiği bildirildi.

“OĞLUMUZLA İÇELİM DEDİK” PAYLAŞIMI TEPKİ ÇEKTİ

Aydın’da yaşayan Ali-Hatice K. çiftinin küçük çocuklarının alkol şişeleri ile birlikte çekilen fotoğrafları sosyal medyada tepki çekti. 2-3 yaşlarındaki oğullarının bira şişeleriyle fotoğraflarını paylaşan aile, “Oğlumuzla içelim dedik” ifadelerini kullandı.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından, bazı yayın organları ile sosyal medyada gündem olan “3 yaşındaki çocuğa içki içirdiler” başlıklı haber ve habere konu paylaşımlara ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, çocukları her türlü ihmal ve istismardan korumanın, sağlıklı gelişimlerini desteklemenin ve geleceğe güvenle hazırlanmalarını sağlamanın herkesin önceliği ve ortak hedefi olduğu vurgulandı.

ÇOCUK DEVLET KORUMASINDA ALINDI

Sosyal medyada yer alan ve izahı mümkün olmayan paylaşımın ardından, Bakanlık ekiplerinin derhal harekete geçtiği belirtilen açıklamada, Emniyet güçleriyle ortak çalışma sonucunda kimlik ve adres bilgileri tespit edilen aileye ulaşıldığı kaydedildi.

BABA İLE İLGİLİ ADLİ SÜREÇ İŞLİYOR

Açıklamada, “Bakanlığımız uzman personeli tarafından ailenin evinde gerçekleştirilen incelemenin ardından çocuğumuz devlet korumasına alınmıştır. Bakanlığımızca çocuğumuza her türlü destek sağlanmaktadır. Baba ile ilgili olarak gerekli adli süreç işletilmektedir. Ayrıca, aile ile ilgili de Bakanlığımız uzmanları tarafından yapılan sosyal inceleme neticesine göre gerek duyulan sosyal çalışma yürütülmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.