playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

DEVLET BAHÇELİ’DEN ABD’YE KIZILDERİLİ SÖZÜYLE GÖNDERME

71

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerinin askıya alınmasıyla ilgili, “Vize buhranını sağduyu, sorumlu devlet ve siyaset aklıyla sonlandırmak, insanlarımıza ve ABD vatandaşlarına engel çıkarmaktan vazgeçmek herkesin öncelikli görevi olmalıdır. Bir Kızılderili sözünde aynen şöyle denir: ‘Dur, dinle. Hep konuşursan hiçbir şey duyamazsın’” dedi.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu. “Küçük heveslerle kutlu davalar savunulamaz” diyerek konuşmasına başlayan Bahçeli, “Küçük düşüncelerle, küçük düşlerle yüksek ülkülere varılamaz. İddiası budananların, iradesi buharlaşanların ülke ve milli ilkeler adına söz söyleme hakları olmaz, olamaz. Azla yetinenlere, aza tamah edenlere tarihin azgın dalgaları, talihin azılı baskıları ağır bedeller ödetir. Kaldı ki bu zamana kadar da olan budur. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in büyük ülküleri vardır. Biliyoruz ki, büyüklük Allah’a mahsustur. Ancak tevazuyu elden bırakmadan, temkinden uzaklaşmadan, tedbirden korkmadan, büyük hedefler peşinde koşmak şuurlu insan ve toplumlara hastır. Hasta toplumlar ise bir adım sonrasını göremeyen, geleceği okuyamayan, geçmişin kaynaklarından beslenemeyen dağınık ve parçalı bir yapıdadır. Büyük ülküler yıldızlar gibidir. Hamdolsun ülkülerimiz büyük, ülkücülüğümüz zamanlar üstü bir kavrayışa sahiptir” ifadelerini kullandı.

“Yönümüzü biliriz, yolsuz ve vatansızlara Osmanlı tokadını indiririz”
“Irak, Suriye ve mücavir bölgelerle bağımızı kesmek, ilişkileri sonlandırmak, küçülmek, küçük düşmektir. Biz bunu reddediyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Bahçeli, “Şimdi bize, Misak-ı Milli’yi savunduk; Kerkük’ü, Musul’u konuştuk diye kara çalmak için çırpınanlar ne demeye çalışıyor? Bize ne anlatıyorlar? Kimlerin tetikçiliğine soyunuyorlar? Biliyorum komik kaçacak, ama bunlar güya Atatürkçü. Biliyorum şaka gibi, fakat bunlar güya tam bağımsızlık savunucusu. Bunlar ki, gavura dost, Türk’e düşmanlıkta eşikleri aşan, sınırları zorlayan çürük yumurtalardır. İsimleri vatan, gönülleri satan olmuş, görmüyorlar; nitekim ya haberleri yok, ya da rezaletleri çok, saklamaya çalışıyorlar. Bir zamanlar Lenin’e gönül vermiş, sonra Mao’nun peşine takılmış, orak çekiçle umutlanmış, Moskova’nın yoluyla avunmuş, dikiş tutmayınca Washington’da Sam amcalarına tutunmuş, işler sarpa sarınca da Atatürk’e başını çevirmiş eski tüfekler neyden bahsediyorlar? Aziz Atatürk’ten sonra bunların istikameti hangi sapağa, hangi uçuruma, hangi mihnet ve melanete çevrilecektir? ABD’nin kripto elemanları iseler söylesinler bilelim. İsrail’in kuryeliğine, karanlık süvarisi olmaya özeniyorlarsa, açıklasınlar öğrenelim. Türk düşmanlarına köle olmuşlarsa, Türkiye hasımlarının piyonluğuna tehditle tamam demişlerse yardım dilesinler, biz ettik siz etmeyin desinler, gereğini yapalım. Aslında ne dediğimizi bal gibi anlıyorlar. Neyi anlattığımızı buz gibi görüyorlar. Yalnızca kabullenemiyorlar, yediremiyorlar, sindiremiyorlar, efendilerinden zılgıtı yiyince de üzerimize üzerimize geliyorlar. Gelsinler bakalım, göreceklerine de şimdiden ve peşinen hazırlansınlar. Tarihe sırt dönmek, coğrafyaya yüz çevirmek bizim harcımız değildir. Bin yıl hakimiyetimizde bulunan, şunun şurasında bir asır evvel oyunlarla elimizden alınan topraklarla ilgilenmemiz hakkımız, milli görevimizdir. Türk askerini sırtından vuran alçaklarla yanak yanağa verip zehir imal edenler bize Misak-ı Milli hususunda ayar veremez, hizaya getiremez. Yerimizi biliriz, herkesin de bilmesini isteriz. Yurdumuzu biliriz, bilmeyen varsa bedel ödemek pahasına öğretiriz. Yönümüzü biliriz, yolsuz ve vatansızlara Osmanlı tokadını indiririz” açıklamasında bulundu.

“84’ü söylemeyeyim, çünkü 85’in heyecanı kalmayacaktır”
1924 yılında, dönemin milletvekillerine yılbaşı hediyesi olarak Misak-ı Milli haritası dağıtıldığını ve bu haritada, Batum, Halep, Rakka, Deyr-i Zor, İdlib, Süleymaniye, Musul ve Kerkük’ün Türkiye toprağı olarak gösterildiğine dikkat çeken Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:
“Zoruna giden varsa, hoşuna gitmeyen bulunuyorsa bizim meselemiz değildir. Onlar doğruca müstevli kalıntılarının, haçlı hısımlarının dizinin dibinde soluklarını almalıdırlar, yakında da inşallah alacaklardır. Tarihin çağrısına kulak tıkayanlar, istikbalin aydınlığına gözünü kapatan yersiz yurtsuzlardır ve vatan düşmanlarıdır. Misak-ı Milli Türk milletinin yeminidir, Türk milletinin varlığının aslında ucu açık sınır alanıdır. Bu yemin tutulmalıdır, bu yemin yaşatılmalıdır. Yemin nedir bilmeyen, yeminleri bozan, bozmaya kalkan ne bizdendir, ne de bu millete dost ve samimidir. Şimdi anlaşıldı mı niye 82 Kerkük. Şimdi belli oldu mu niye 83 Musul. Bugünden 84’ü söylemeyeyim, çünkü 85’in heyecanı kalmayacaktır. Misak-ı Milli’den vazgeçmek gelecekten vazgeçmektir. Misak-ı Milli’den vazgeçmek istiklal haklarımızı pazarlık konusu yapmak demektir. Misak-ı Milli’nin ana felsefesi; ‘Mondros Mütarekesi imzalandığı sırada işgal edilmemiş, çoğunluğu Osmanlı ahalisi olan bölgeler kesin Türk yurdudur ve parçalanamayacaktır’ anlayışına göre bina edilmiştir. Bize ne işiniz var Kerkük’te diyorlar, ama ABD’ye dönüp ne arıyorsunuz Irak’ta, ne geziyorsunuz Suriye’de demiyorlar, diyemiyorlar. Çünkü diyecek takatleri yoktur, inançları yoktur, ahlakları yoktur. Çünkü seciye ve sicilleri bozuk, mensubiyetleri ise meçhul ve karanlıktır. Selçuklu ve Osmanlı geçmişimizi silip Türk milletini yüz yıllık bir tarihe sıkıştırmaya kalkışanlara tekrar sesleniyorum: Tarih coğrafyaya dar geliyor, Türk milleti zincirleri kırıp yükseliyor. Bizi mahkum etmek isteyenlere çekin elinizi, kesin dilinizi diyorum. Gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz ikazında bulunuyorum. Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü savunacağız, ancak bu durum tersine dönerse, bu ülkeler dağılırsa biz bu alt üst oluşa seyirci kalamayız, dışarıdan bakamayız. Misak-ı Milli’nin mirasıyla ilgilenmek hakkımız olduğu kadar ecdadımızın bize yüklediği tarihi görevdir. Bu görevden kaçmayacağız. Bu görevi Allah’ın izniyle de yerine getireceğiz. Mesela Kerkük’ü, Musul’u, Batı Trakya’yı, Kıbrıs’ı son nefesimize kadar aklımızdan çıkarmayacağız. O zaman sözde Atatürkçü, özde mandacıların; layık oldukları yerde, tutsak ve rezil bir şekilde yaşamaktan başka seçenekleri olmayacaktır. Henüz yaraları sarılmamış, sancıları dinmemiş, zalim sonuçları bitmemiş Birinci Dünya Savaşı’nın kanlı ve kara kaplı defteri Misak-ı Milli güneşi doğduğunda kapanacak, tarih rayına ve rotasına Allah’ın izni, milletimizin müdahalesiyle girmiş olacaktır.”
4-5 Temmuz 2017’de yapılan 5. Astana Zirvesi’nde, Suriye’deki çatışmasızlık bölgeleriyle ilgili ortak çalışma grubu oluşturma ve görüşmelere devam kararının alındığını, 14-15 Eylül 2017’de yapılan 6. Zirve’yle de, Suriye’de kilit öneme haiz İdlib konusunda uzlaşmaya varıldığını hatırlatan Bahçeli, “Türkiye, Rusya, İran ve Suriye çatışmasızlık bölgesi üzerinde ve Heyet Tahrir Eş Şam’a operasyon hususunda anlaşmaya varmışlardı. Türkiye bazı şartlarının kabul edilmesiyle söz konusu zirvede olumlu tutum takınmıştı. 7 Ekim’de İdlib’e operasyon başlamıştır. 24 Ağustos 2016’da başlayan Fırat Kalkanı Harekatı’nın 29 Mart 2017’de bitiminden yaklaşık altı ay sonra, sınırlarımıza 45 km’lik mesafede bulunan İdlib, milli güvenliğimizi temin ve tahkim etmek amacıyla gündeme gelmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaptıkları görüşmeden sonra İdlib operasyonu için geri sayım başlamıştı. Anlaşıldığı kadarıyla, İdlib’in içini Türkiye, çevresini de Rusya kontrol altına alacaktır. İlave olarak, gözlemci kuvvetlerin faaliyetlerini eşgüdüm içinde yürütmelerini sağlamak için ‘Müşterek Koordinasyon Merkezi’ kurulacaktır. Operasyonun görev tanımı ise, ‘Esad rejimi ile muhalifler arasında çatışma yaşanmasını engellemek ve muhtemel ateşkes ihlallerini gözlemlemek’ şeklinde belirlenmiştir. Türk Dışişleri Bakanı ülke olarak amacımızın; çatışmaları tamamen önlemek ve de Cenevre Sürecini canlandırmak olduğunu kaydetmiştir” dedi.
İdlib bölgesinin farklı terör örgütlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Heyet Tahrir Eş Şam’ın kontrolünde olduğunu ve İdlib’te huzuru sağlamanın ancak ve ancak terörün buradan sökülüp atılmasıyla mümkün olacağını vurgulayan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Konu sadece Özgür Suriye Ordusu unsurlarıyla halledilecek cesamet ve seviyede değildir. Türk Silahlı Kuvvetleri muharebe maksadıyla İdlib’e girmeyecekse de, her ihtimal ve saldırıya hazırlıklı ve tedbirli olması hayati önemdedir. İdlib’in terörden arındırılması, güneyden Akdeniz’e açılmak isteyen bölücü terör cephesinin El Bab’ta aldığı derin yarayı daha da derinleştirecek ve önüne aşılması imkansız engeller dikecektir. Aynı zamanda Suriye’nin kuzeyindeki El Kaide türevlerinin tasfiye ve temizliği açısından mühim bir rol oynayacaktır. Türkiye’nin güvenliği için İdlib asıl sahip ve sakinlerinin hakimiyetine girmelidir. Güney sınırlarımız boyunca sahneye koyulan ihanet kampanyası mutlaka kaynağında mahvedilmeli, kanser hücreleri ürediği alanlarda yok edilmelidir. Bu durum Türkiye için bir varoluş meselesidir. İdlib’te geri duramayız, Afrin’deki fitne ve düşmanlıklara sessiz kalamayız. Bölgemizde servisi yapılan Bizans entrikalarına, konusu ölüm ve vahşet olan dehşet verici kapışmaya Türkiye milli gücüyle, birlik ruhuyla karşı durmalıdır. HTŞ, IŞİD, FETÖ, PYD-YPG, PKK ve benzeri katil ve cinayet örgütlerine Türk milletinin gazabı, Türk devletinin kudreti gösterilmelidir. İdlib operasyonu kolay olmayacak, zaman alacaktır. Gelişmelerin seyri buna işaret etmektedir. Ama sabırlı, akıllı, stratejik davranmak; gerektiği yerde silahlı mücadeleden de kaçınmamak lazımdır. İdlib’te terör örgütlerinin direnişindeki dozaj, kaçabilecekleri alanlar, alabilecekleri destek ve takviyeler, Astana ruhuna bağlılık, ittifak içindeki ülkelerin ilişkileri, hepsinden önemlisi de bölge halkının bakışı operasyonun akışını etkileyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken en temel sorumluluk sivillere zarar verilmemesidir. Esad rejiminin hafta sonu İdlib’te, bir pazar yerini havadan bombalaması 10 kişinin hayatını kaybetmesine, 30 kişinin de yaralanmasına neden olmuştur. Bu bir cinayet, insanlık dışı bir saldırıdır. Türkiye olarak sınırlarımızı tam bir güvenliğe almak, sınır ötesinden kaynaklanan her türlü tahrik, taciz ve tertiplere karşı teyakkuz halinde bulunmak şarttır. Özellikle yeni bir göç dalgasına, yeni bir sığınmacı yığılmasına karşı önlemleri Suriye sınırında alıp insani krizi burada karşılamak da acil bir ihtiyaçtır. Türk milleti beka mücadelesinde tek ses, tek bir nefestir. Canilere hak ettikleri acıklı ders kesinkes verilmelidir. Türkiye’nin geleceğini tehdit eden, terör devleti oluşumuna çanak tutan, bunun için zaman kollayan her mihraka, her alçağa bu dünyayı dar etmek bizim için şanlı bir hedeftir. Bu hedefe ok gibi saplanıp terörü imha etmek için lazım gelen güç ve irade Türk milletinde vardır, bunu da herkes görecektir.”
17-25 Aralık öncesi FETÖ şüphelisi polis müdürleri ve firari eski Savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilen ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un tutuklanmasının ardından yaşanan gelişmelere de değinen Bahçeli, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerinin askıya alınması ile ilgili şunları söyledi:
“ABD Konsolosluğunda çalışan, çarpık ve kuşkulu ilişki ağları olan bir şahsın bir süre önce tutuklanmasından sonra Büyükelçilik skandal bir karara imza atmıştır. 8 Ekim 2017’den itibaren, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlardaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alınmıştır. Elbette buna mütekabiliyet ilkesi çerçevesinde anında misilleme yapılmıştır. ABD vize engeliyle neyi amaçlamaktadır? Hani dosttuk? Hani iki ülke hiç olmadığı kadar yakındı? Bu masalları Trump anlatmıyor muydu? Kısa zaman içinde değişen ne oldu? Kimin damarına basıldı? Kimlerin uykuları kaçtı, kimler kabus yaşamaya başladı? İki devlet arasındaki inatçı gerilimlerin vatandaşlarına zarar olarak yansıması hatadır. ABD’nin, dostluk, müttefiklik, stratejik ortaklık vizesinin süresi sanıyorum dolmak üzeredir. Bu hezeyanın, akıl tutulması anlamına gelen kararın iki ülke arasındaki uçurumu derinleştirmekten başka işlevi olmayacaktır. ABD’nin yanlıştan dönmesi, yangına körükle gitmekten kaçınması ümit ve temennimdir. Hiç unutulmasın, ABD’nin 241 yıllık bir mazisi vardır; Türk devletinin mazisi ise binlerce yıllıktır. Biz asırların mesafesini vizeyle aşmadık, zorlukları izin ve icazetle göğüslemedik. Hamdolsun, hangi geceyi gördük de sabahına ulaşmadık. ABD’nin vizeyle değil, insanlığın değerleriyle, küresel adalet ve vicdanın seviyesiyle, mazlumların dertleriyle ilgilenmesi ve bir müttefikini kaybetmemesi tavsiyemdir. Zulümle abat olanın akıbetinin berbat olacağını ben değil, maneviyatımız söylüyor, tarih diyor, insanlık vicdanı ifade ediyor. Vize buhranını sağduyu, sorumlu devlet ve siyaset aklıyla sonlandırmak, insanlarımıza ve ABD vatandaşlarına engel çıkarmaktan vazgeçmek herkesin öncelikli görevi olmalıdır. Bir Kızılderili sözünde aynen şöyle denir: ‘Dur, dinle. Hep konuşursan hiçbir şey duyamazsın’.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.