Emlak vergilerini unutmayınız

10

Emlak Vergisi ikinci taksitlerinin 1 ile 30 Kasım 2017 tarihleri arasında yatırılacağını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç 1 Ocak ile 31 Mayıs tarihleri arasında yatırılması gereken emlak vergisi birinci taksitlerini yatıran mükelleflere de teşekkür etti.
Belediye yatırım ve hizmetlerin temelini vergilerin oluşturduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, özellikle ilçe sınırları içerisinde tarla, arsa ve evleri bulunan mükelleflerin ödemiş olduğu vergilerin yine hizmet olarak kendilerine geri yansıdığını kaydetti. Melikgazi Belediyesi olarak birçok ilki başlattıklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, kredi kartı ve internet üzerinden vergi ödemeyi ilk kez başlatarak yeni bir hizmet anlayışı getirerek hizmet kalitesini artırdıklarını söyledi. Emlak vergisinin ödenmesi süresinde mükelleflere tahakkuk ettirilen verginin ilk taksitinin yüzde 95 tahsil edilmiş olduğunu tespit ettiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, tahsil edilen vergilerin yüzde 37’sinin kredi kartı ile yüzde 25’inin internet üzerinden ödenmiş olduğunu geri kalan yüzde 33’sinin ise nakit olarak ödendiğini söyledi.
“Vergiler hizmet olarak geri dönecek”
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, emlak vergisini yatırarak vatandaşlık görevini yerine getiren mükelleflere teşekkür ederek, bu vergilerin kendilerine hizmet olarak geri döneceğini sözlerine ekledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.