ERDOĞAN-BAHÇELİ’NİN GÖRÜŞECEĞİ TARİH BELLİ OLDU

9

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisini Beştepe’ye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi. İkili arasındaki görüşme yarın saat 16.00’da gerçekleşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi yarın kabul edecek. MHP Lideri Bahçeli’nin 2019 yılındaki seçimleri için yaptığı ‘destek’ açıklaması ile ilgili ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “7 Ağustos ruhunu yaşatmakta kararlıyız. Sayın Bahçeli ile bir araya gelir konuşuruz. Dün yaptığı açıklamaya çok değerli görüyorum. 2019 seçiminin yerli ve milli olanlarla, ipi başka mahfillerin elinde bulunanlar arasında geçeceği açıktır” ifadesini kullandı.

GÖRÜŞME YARIN SAAT 16.00’DA

MHP Lideri Bahçeli’den Erdoğan’ın daveti jet bir karşılık geldi. Alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yarın saat 16.00’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelecek.

“YAVAŞ DAVRANMAMAK LAZIM” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Bahçeli’yi Beştepe’ye davet ettiğini, yanıt beklediğini belirterek, “Hayırlı olan işte yavaş davranmamak lazım” demişti.

BAHÇELİ TALEP OLURSA “GÖRÜŞEBİLİRİM” DEMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Bahçeli de dün düzenlediği basın toplantısında, MHP olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile seçim ittifakı ve siyasetin geleceğine ilişkin herhangi bir görüşmeleri olmadığını ancak ilerleyen günlerde bir talep olması halinde görüşülebileceğini söylemişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.