ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN ANLAMLI ETKİNLİK

27

Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyeleri, down sendromlu ve engelli çocuklarla birlikte Eskişehir Basket-Gaziantep Basketbol maçını izleyerek anlamlı bir etkinliğe imza attı.
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyeleri, down sendromlu çocuklar, engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya gelerek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19’uncu hafta karşılaşmasında Eskişehir Basket’in evinde ağırladığı Gaziantep Basketbol takımı ile oynadığı maçı izlediler. Maçı izleyen dowm sendromlu çocuklar ve engelli çocukların mutlulukları gözlerden kaçmadı.
“Bir gülümseme ile tüm engeller aşılır”
Her insanın, doğuştan, bir hastalık nedeniyle veya bir kaza sonucu bedensel veya ruhsal bozukluk yaşayarak engelli olabileceğini ve her insanın başına gelebilecek olan bu durum karşısında duyarlı olunması gerektiğini vurgulayan Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik, “Bedensel yada ruhsal bozukluk nedeni ile engelli sayılan çocuklarımızı, hayata bağlayacak davranışlarda bulunarak yaşamlarını kolaylaştırmalı ve mutlu olmaları sağlanmalıdır. Bunu kendimize sosyal bir sorumluluk olarak görerek görev edindik. Bu kapsamda pek çok kez bu kardeşlerimizle bir araya gelerek onlarla yönelik yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz neticesinde keyifli anlar, güzel vakitler geçirdik. Bugün de Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 19. hafta karşılaşmasında temsilcimiz Eskişehir Basket’in evinde ağırladığı Gaziantep Basketbol takımı ile oynadığı basketbol maçını dowm sendromlu çocuklar, engelli çocuklar ve aileri ile bir araya gelerek seyrettik. Yine çok keyifli ve güzel bir gün geçirmiş olduk. Kardeşlerimizin gözlerinden okunan mutluluğun canlı şahidi olduk. Bie gülümseme ile tüm engeller aşılır. Bu yönde etkinliklerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.
Maç sonu, Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı üyeleri, çocuklar ve aileleri toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.