İKİ ÇOCUĞUNU ÖLDÜRMÜŞTÜ “CEZA ALMADI”

7

Samsun’da 3 ve 9 yaşındaki iki kızını keserek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan anneye şizofreni hastası olduğu için ceza verilmedi.

Samsun da 3 ve 9 yaşındaki iki kızını keserek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan anneye şizofreni hastası olduğu için ceza verilmeyip, tahliyesine ve hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmasına karar verildi.

ÇOCUKLARINI BIÇAKLAYIP İNTİHARA KALKIŞTI

Olay, İlkadım  ilçesi Liman Mahallesi Öğretmenler Caddesi’nde 04 Ağustos 2016 tarihinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, şizofreni hastası olduğu öne sürülen Ayfer K., akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle evinde cinnet geçirdi. Mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla evde olan kızları 3 yaşındaki Melisa K. ile 9 yaşındaki Bahar K.’yi vücutlarının çeşitli yerlerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Şizofreni hastası anne daha sonra aynı bıçakla kendini de yaralayıp intihar girişiminde bulundu.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Çığlıklar üzerine eve gelen komşuları korkunç manzarayla karşılaşınca olayı polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri anne ve kızlarına ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Smsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Gazi Devlet Hastanesine kaldırdı. Melisa K. ve Bahar K. yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Polis  tarafından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Ayfer K. hakkında Samsun  3. Ağır Ceza Mahkemesinde “ağırlaştırılmış müebbet hapis ” cezası istemiyle dava açıldı.

ŞİZOFRENİ HASTASI OLDUĞU İÇİN CEZA VERİLMEDİ

Adli tıp kurumundan mahkemeye gelen raporda Ayfer K.’nin şizofreni hastası olduğu için cezai ehliyetinin bulunmadığı belirtildi. Bugün görülen davanın son duruşmasında Ayfer K.’ye adli tıp kurumunun raporu doğrultusunda ceza verilmedi. Mahkeme heyeti, Ayfer K.’nin tedavi olması için cezaevinden tahliyesine ve Samsun  Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine yatırılarak tedavi altına alınmasına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.