playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

IRAK YÜKSEK MAHKEMESİ’NDEN FLAŞ REFERANDUM KARARI

31

Irak Yüksek Mahkemesi, Irak kürt Bölgesel Yönetimi’nin 25 Eylül’de yapmayı planladığı bağımsızlık referandumunun askıya alınması yönünde karar aldı.

REFERANDUMU DURDURMA KARARI ALINDI

Mahkeme sözcüsü İyas Samuk, yaptığı yazılı açıklamada, “Mahkeme, üyelerin katılımıyla toplanarak, kürdistan bölgesi ve diğer bölgelerde (tartışmalı bölgeler) referandumun durdurulması için gelen talepleri inceledi.” ifadelerini kullandı.

Samuk açıklamasına şöyle devam etti:

“Yapılan inceleme sonrası mahkeme, kürdistan bölgesinde çıkarılan ‘8 Haziran 2017 tarihli ve 106 sayılı Başkanlık emrine göre 25 Eylül’de yapılması planlanan referandumu’ durdurma kararı aldı.”

İŞTE ASKIYA ALINMASININ GEREKÇESİ

Mahkemenin “referandumun anayasaya aykırı” olduğu yönündeki davalar sonuçlanıncaya kadar söz konusu referandumu durdurduğu belirtildi.

IKYB, KARARI DİKKATE ALMAYABİLİR

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin bu kararı dikkate alması beklenmiyor.

BARZANİ, ERTELEMEYECEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

IKBY Başkanı Mesut Barzani, 7 Haziran’da siyasi partilerle gerçekleştirdiği toplantı sonrasında, uzun süredir tartışılan bağımsızlık referandumunun 25 Eylül 2017’de yapılacağını ilan etmişti.

Barzani, uluslararası tepkilere rağmen referandumun ertelenmesine karşılık ‘iyi bir teklif’ yapılmadığını gerekçe göstererek, referandumun ertelenmeyeceğini açıklamıştı.

IRAK BAŞBAKANI, SONUCU TANIMAYACAKLARINI SÖYLEMİŞTİ

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi ise Barzani’nin referandum ilanından sonra yaptığı açıklamada “bunun anayasaya aykırı olduğunu belirterek sonucu tanımayacaklarını” söylemişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.