KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN NEVRUZ ETKİNLİĞİ

40

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı baharın müjdecisi olan 21 Mart Nevruz Bayramı’nı düzenlenen etkinlikler ile kutladı.
Ülkü Ocakları il binasında düzenlenen etkinliğe İl Başkanı Volkan Çolak, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan ve yüzlerce ülkücü katıldı. Başkan Çolak’ın Nevruz ateşini yakmasıyla başlayan etkinlikler ateşin üzerinden atlama, demir dövme, yumurta tokuşturma ve halaylar eşliğinde devam etti. Etkinlik kapsamında açıklama yapan Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak; “Nevruz, Türk’ün Ergenekon’dan çıkışı, baharın müjdeleyicisi, kardeşliğin, neşenin, coşkunun alametidir. Bu tür programlar birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirip yarınlara emin adımlar ile yürüyeceğimizin apaçık örneğidir. Nevruz Bayramı Türklerin en eski bayramlarından birisidir. Bizlerde burada Türk’ün öz bayramı olan Nevruz’u Türk gelenekleri ile karşıladık. Türk kültürünün sönmeyecek varlık ateşi olan Nevruz’un Türk Milleti’ne huzur dolu günler getirmesini temenni ediyor, toyumuza katılan ülkücü kardeşlerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
İlerleyen saatlere kadar devam eden etkinlik, etli pilav ikramının ardından son buldu.

ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI BAHARIN MÜJDECİSİ 21 MART NEVRUZ BAYRAMI’NI DÜZENLENEN ETKİNLİKLER İLE KUTLADI. (İHA/KAYSERİ-İHA)
ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI BAHARIN MÜJDECİSİ OLAN 21 MART NEVRUZ BAYRAMI’NI DÜZENLENEN ETKİNLİKLER İLE KUTLADI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.