KAYSERİ’DE POLİS ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ DUALARLA AFRİN’E UĞURLANDI

110

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatında meskun mahal operasyonlarına katılmak üzere Kayseri’den Polis Özel Harekat (PÖH) timleri için uğurlama töreni yapıldı. Düğüne gider gibi Afrin’e gitmeye hazırlanan kahramanlar, dualar eşliğinde kesilen kurbanlar, tekbir ve marşlarla uğurlandı.
Özel Harekat Şube Müdürlüğü binası önünde yapılan uğurlama törenine Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 2’inci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan da katıldı.
Kayseri Valisi Süleyman Kamçı burada yaptığı konuşmada, “Bugün özel harekatçılarımızı Kayseri’den dualarla uğurluyoruz. Onların sağ salim geri dönmeleri için duacıyız. Ancak biliyoruz ki orada çok kalleşçe bir saldırı var. Daha önce de Kur’an-ı Kerim’in içerisine patlayıcı koyu böyle bir düzenek hazırlamışlardı. Ama Allah bizim askerimizi polisimizi koruyacaktır. Sağ salim gitmeleri için dualar ediyoruz, kurbanlar kesiyoruz” dedi.
22 özel harekat polisinden oluşan 1 TİM, Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı ve Kayseri Eski Müftüsü Necmettin Nursaçan’ın duaları ile Afrin’e uğurlandı.
Törene ayrıca, uğurlamaya katılmak için işi durduran Kayseri Şeker Fabrikası işçileri de katıldı.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ (TSK) TARAFINDAN AFRİN’E YÖNELİK BAŞLATILAN ZEYTİN DALI HAREKATINDA MESKUN MAHAL OPERASYONLARINA KATILMAK ÜZERE KAYSERİ’DEN POLİS ÖZEL HAREKAT (PÖH) TİMLERİ İÇİN UĞURLAMA TÖRENİ YAPILDI. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.