playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

KAYSERİ’NİN DENİZİ YOK AMA BALIĞI ÇOK

31

Kayseri’de bulunan Yamula Barajı Gölü’ndeki 14 aktif alabalık üretim çiftliklerinden üretilen yılda ortalama 16 bin ton balık başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Rusya ve Ortadoğu ülkelerine ihraç ediliyor. 
Kızılırmak ve Seyhan havzası arasında kalan ve Kayseri’nin kuzeyinden geçen Kızılırmak nehri üzerinde kurulu bulunan 240 kilometre olan Yamula Barajı’nda 14 adet aktif alabalık üretim çiftliği bulunuyor. Yılda ortalama 16 bin ton üretim hacmine sahip olan alabalık çiftliklerinde Eylül ve Ekim aylarında başlayan üretimin Haziran ve Temmuz aylarında hasadı tamamlanıyor. Alabalık üretim çiftliklerinde en yoğun üretim ve hasat dönemi ise Nisan ve Mayıs aylarında yaşanıyor.
2018 yılında tesislere bırakılan 20 milyon alabalığın büyümesi ile birlikte hasat işlemlerinin hızla devam ettiği Yamula Barajında rekolte olarak 5 bin ton üretim hedefleniyor.
Yamula Barajı üzerinde kurulu bulunan tesislerde yapılan üretim sonrasında Kayseri Türkiye’nin iç sularında ilk üç alabalık üretim merkezlerinden biri haline geldi. Yamula Baraj Gölü’nde üretilen alabalıkların yüzde 80’i ihracatla satılırken, yüzde 20’si ise iç piyasada tüketiliyor.

KAYSERİ’DE BULUNAN YAMULA BARAJI GÖLÜ’NDEKİ 14 AKTİF ALABALIK ÜRETİM ÇİFTLİKLERİNDEN ÜRETİLEN YILDA ORTALAMA 16 BİN TON BALIK BAŞTA AVRUPA ÜLKELERİ OLMAK ÜZERE RUSYA VE ORTADOĞU ÜLKELERİNE İHRAÇ EDİLİYOR. (ALPARSLAN ÖTÜKEN/KAYSERİ-İHA)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.