playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

KAZIM YÜCEL: “SİYASET İYİ HİZMET İLE YAPILIR”

46

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel’in Börü Gazetesi’ne verdiği röportajı sizlerle buluşturuyoruz. İşte Yücel’in kendi hayatından ve çalışmalarından bahsettiği, Kayseri’de ki belediyecilik anlayışını konu alan röportajı;

Sizi Tanıyabilir miyiz?

İsmim Kazım Yücel. Kayseriliyim. Devlet memuru çocuğuyum. Ticaretle uğraşıyorum. Son 30 yıldır ithalat ve ihracat yapıyorum. Son dönemde de gönül verdiğimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye meclis üyeliği yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Sizi Belediyede Meclis Üyesi Olarak Hizmet Vermeye İten Şey Nedir?

Okul hayatımdan beri ülkücü insan kimliği ile bilinen biriyim. Siyasete hep kenardan baktım. İş hayatı ile siyaseti birbirine karıştırmak istemedim. Fakat son yıllarda bu ifadelerimiz dönemin il başkanı tarafından çok olumlu hava görmedi. Sayın Baki Ersoy “artık siyasetin içinde olmanız ve Kayseri’ye hizmet etmeniz lazım’’ dedi ve bizde bunu uygun bulduk. Taktirlerine icap ettik. Kayseri kamuoyu da bizi bu göreve layık buldu. Sonuçta baştan beri gelen kimliğimizi şuan Kayseri’ye hizmet amaçlı kullanıyoruz.

Belediyelerde ki İşleyiş Nasıl, Bu Süre Boyunca Nasıl Çalışmalarınız Oldu?

Meclis üyesi olmadan önce belediye işlerine yüzeysel, sade bir vatandaş gibi bakardım. Ama bir katma değer sağlamamız gerektiğini düşündüm. Belediye başkanlarımız hizmet anlamında elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Akp’den de belediye meclis üyeleri var. Onların fikirlerine bizlerde kendi bakış açımıza göre eksik veya yanlış olan yerleri ikaz ederek anlatıyoruz. Bu karmaşayı görünce dışarıdan bakıldığı gibi değil dedim. Meclis üyeliği basite alınmayacak bir şey. Çünkü omuzlarımızda binlerce insanın vebali var. Onların adına biz orada karar veriyoruz. Bu kişilerin geleceklerini rahatlatma adına kararlar alıyoruz. Hangi partiden olursanız olun önce Kayseri diye bakmanız lazım. Davamızı hizmette nasıl gösterebiliriz, bunun yolunu izliyoruz.

Belediye Meclislerinde Alınan Kararları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Ülkücü camianın ilk önceliği vatan ve bayraktır. Bunlara zarar geleceğini düşündüğümüz anlarda 15 Temmuz’da olduğu gibi hükümetin yanında yer alırız. Bizler belediye meclislerinde partimizin davasını değil, Kayseri’ye hizmet konusunda ne yapabiliriz onu konuşuyoruz. Dolayısıyla siyaseti meclise çok bulaştırmıyoruz.Çünkü konu inşaat,yol ve proje. Burada siyaset iyi hizmet ile yapılabilir. Bizde bunun en güzel örneklerini gösteriyoruz. Ama ilk başta da bahsettiğim gibi bayrak ve vatan gibi kavramlara karşı kararlar alınacak olursa o zaman ülkücüyüz.

Çalışmalar Sırasında Karşılaştığınız Kayseri’nin Ciddi Sorunları Var mı?

Meclis oturumlarında Kayseri İli ve Kocasinan İlçesi ile ilgili olağanüstü kararlar alınıyor. İmar değişiklikleri yapılıyor. Hizmet alanları genişletiliyor. Bizim aklımıza yatmayan şeyler oluyor. Bunlarla ilgili itiraz da değil tez de bulunuyoruz. Bu dediğiniz şekliyle değil ama şu şekliyle daha iyi olur diyoruz. Üslubumuzu Kayseri kamuoyu da yakından biliyor. Yapıcıyız, kavgacı değiliz. Bizimde fikirlerimiz olduğunu her platformda ortaya koyuyoruz. En çok sıkıntı yaşadığımız konu ise imarlar. Biz imar konusunda Kayseri’nin geleceğini şekillendiriyoruz. Bu anlamda fikirlerimizi ortaya koyarken tabi ki sıkıntılar yaşıyoruz. Ama ters düşüncelerimizi karşılıklı ortalamaya gayret ediyoruz.

Kayseri’de ki Kentsel Dönüşüm Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Kentsel dönüşüm 1999 depremi ile Türkiye’nin gündemine girdi. 2015 yılına kadar İstanbul ve çevre şehirlerde uygulandı. 2015 yılından sonra kentsel dönüşüm bir hükümet politikası olarak vatandaşın kontrolüne bırakılmadan bir olmazsa olmaz gibi bakıldı.Belediyeler şuan da bir bölgeyi kentsel dönüşüme alıyor. Alınan bölge Sahabiye Mahallesi ise çok doğru karşılıyoruz, çünkü burada 1960’lı yıllardan kalma konutlar ile dolu. Bunların artık değişmesi lazım. Ama bazı gereksiz yerlerde kentsel dönüşüme alınıyor ve müteahhitlerin çalışma alanı daralıyor. Vatandaşa bunu söylediğiniz zaman sanki elindeki nimeti almışsınız gibi algılıyor. Bu tarz bölgelerde kentsel dönüşüm değil de imar yoğunluğu verilerek bu iş çözülebilir.

Yerel Yönetimde Milliyetçi Hareket Partisi Olsa Ne Değişir?

Gönül umuyor ki MHP’nin idaresinde olan bir Kayseri olsun. Bunun Türkiye’de ki bazı il ve ilçede örnekleri var. Biz büyükşehir belediyelerini idari etmiş bir partinin mensuplarıyız. Kayseri’nin de bunlardan bir tanesi olmasını isteriz. Şuan ki duruma bakınca Akp’nin hizmetini yeterli bulamayız. Bize göre bir üst kademe halka hizmet etmek varken biz bunları şu anda muhalefet cephesi ile cevaplıyoruz. En iyi hizmeti Kayseri’nin hak ettiğini düşünüyorum. İnşallah kısa süre içerisinde partimize bu hizmet şansı halkımız tarafından tanınır.

Kayseri İçin Hayata Geçirmek İstediğiniz Proje Var mı?

Birçok platformda dile getirdim. Hayata geçirmek istediğim bazı projelerim var. Bunları partimiz ile de devamlı istişare ediyoruz. Bunlardan en önemlisi bitme noktasına gelen Kayseri’de ki turist sayısını Kapadokya’ya gelen yıllık 3 milyon turisti bir hızlı tren projesi ile Kayseri’ye taşımak ve Kayseri’yi gezdirmek. Bunun için 600 milyar lira civarından bir bedel gerekiyor. Bu projeyi inşallah Allah nasip eder ve önümüzdeki yıllarda gerçekleştiririz.  Turistler için hızlı tren bir güven ortamı oluşturur ve yarım saatlik bir yolculuk sonrası Kayseri’ye gelir ve gezerler. Ekonomik anlamda da ciddi dönüşler yaşanır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.