METEROLOJİ UYARDI: YARIN AKŞAMA DİKKAT

16

Meteoroloji’den gelen son verilere göre Türkiye, yarın akşam saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine girecek

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü  Türkiye geneli için serin ve yağışlı hava uyarısında bulundu. Yurdun pazartesi akşam saatlerinden sonra batısından başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

PAZARTESİ GECE VE SALI GÜNÜ SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan değerlendirmeye göre, Pazartesi ve Salı günü Marmara , Ege , Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Bolu ve Düzce  çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların Marmara’nın batısı, kıyı Egeve Batı Akdeniz ‘de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ DE ETKİSİNİ SÜRDÜRECEK

Yağışlı sistem Çarşamba günü de etkisini sürdürecek. Marmara, Ege Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz ‘de etkili olmaya devam edecek yağışlar, Batı Akdeniz  ile Marmara’nın kuzeyinde kuvvetli olacak.

CUMA GÜNÜ YURDU TERK EDECEK

Yağışlı sistem, Perşembe günü Marmaranın doğusu, Karadeniz , İç ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Doğu Akdeni,z ‘de, Cuma günü ise Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edecek.

SICAKLIK 4 İLA 8 DERECE AZALACAK

Hava sıcaklığında yarın önemli değişiklik beklenmiyor. Salı günü yağışlı sistem nedeniyle batı bölgelerde, Çarşamba  günü iç, Perşembe günü kuzeydoğu kesimlerde 4-8 derece azalacak sıcaklık, Orta ve Doğu Karadeniz  kıyılarında ise Salı ve Çarşamba günleri güneyli rüzgarın etkisiyle 6-8 derece artacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.