MHP İL BAŞKANI’NDAN ÜNİVERSİTE AÇIKLAMASI

3

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, FETÖ soruşturması kapsımında bir süre önce kapatılan Canik Başarı Üniversitesinin, ikinci devlet üniversitesi olarak kente kazandırılması gerektiğini ifade etti.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, Samsun’da ikinci bir devlet üniversitesi yapılmasının büyük bir kazanç sağlayacağını daha önce dile getirdiklerini anımsattı.

Zamanında milyonlarca lira harcanarak yapılan üniversite ve kampüsün atıl durumda bekletilmemesi gerektiğini vurgulayan Tekin, Canik’te atıl durumda olan alanın bir an önce ikinci bir devlet üniversitesi olarak Samsun’a kazandırılması gerektiğini aktardı.

Üniversitelerin şehrin bacasız sanayisi ve eğitim yuvası olduğunu belirten Tekin, şunları kaydetti:

“Böyle bir kampüsün atıl durumda kalmasına bizlerin seyirci kalması mümkün değildir. Üniversiteler bulundukları şehirleri medeniyet merkezi yapar ve fikri, kültürel gelişimi hızlandırır. OMÜ bu zamana kadar aldığı başarılar ile Samsun’un bir markası olmuş ve adını dünyaya duyurmuş ve aynı zamanda kendisini kanıtlamıştır. OMÜ’nün teknik alanlardaki yeterliliği dikkate alınarak Canik ilçesindeki bu kampüse kurulması planlanan Sosyal Bilimler Üniversitesi, Ali Fuat Başgil’lerin yetişmesine hizmet edecektir. Bu üniversite, hızla gelişecek, kısa zamanda Samsunumuzu Türkiye ve uluslararası bilim şölenlerinde de hakkıyla temsil edecek marka değeri taşıyan ikinci bir devlet üniversitesi hüviyetini kazanacaktır. Parti olarak bilime olan bağlılığımız ve desteğimiz son derece yüksektir. Bu vesile ile Canik ilçemizde kurulması planlanan üniversitenin Sosyal Bilimler Üniversitesi olarak hayata geçmesi arzumuzdur. Diliyoruz ki Samsun’un dinamikleri ve yöneticileri de bizlerle aynı fikirde olacak ve bu konu hakkında gerekli çalışmaları yapacaklardır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.