MHP KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI DEPREMZEDELERİ UNUTMADI

20

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı Elazığ’da meydana gelen ve çevre illerde hissedilen deprem sonrası yardım kampanyası başlattı. MHP İl Başkanı Serkan Tok’un öncülüğünde toplanan yardımlar Elazığ’a yola çıktı.

Elazığ merkezli olmak üzere bir çok il de hissedilen deprem sonrasında Türkiye’nin dört bir yanında yardımlar toplanıyor. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı da depremzedeleri unutmadı. MHP İl Başkanı Serkan Tok’un öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına MHP Kayseri İlçe Başkanları, Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Pınarbaşı Belediye Başkanı Memduh Uzunluoğlu, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım ve MHP İl Yöneticileri katıldı. İl Başkanlığı önüne getirilen kamyonlara yüklenen malzemeler önce Malatya’ya sonra ise Elazığ’a gönderildi. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok: “6.8’lik Elazığ ve Malatya depreminden sonra tüm milletimiz devletimizin yanında orada depremzedelerin yanına yardım için seferberliğe gitmiştir. Bu Türk milletinin vefasının bir örneğidir. Böyle bir milleti tarihte başka bir isimle nitelendirecek başka bir millette yoktur, bir tarifi de yoktur. Türk’ün vefasına ve birlikteliğine, dinine ve kimliğine sahip çıkması, kötü zamanlarda gösterilmesi bizi üzüyor da olsa bu bir birliktelik ve ruhtur. Bu ruhun devamında bizimde MHP Kayseri İl Teşkilatı olarak kıymetli genel başkanımızın izni ve müsaadesi ile bugün 4 belediye başkanımızın ve 16 ilçe teşkilatımızın gönderdiği bütün yardım malzemelerini 1 saat içerisinde koordine edip önce Malatya ardından da Elazığ’a göndereceğiz. Oradaki yetkili arkadaşlarımıza teslim edeceğiz” dedi.

Bu yardım kampanyasına destek olan belediye başkanlarına ve belediye personeline teşekkür eden Tok: “Bu noktada bize destek veren kıymetli belediye başkanlarımıza çok teşekkür ederim. Rabbim bir daha bizlere böyle günler yaşatmasın. Gösterdiği zamanda sayının önemi yok. 1’i de aynı, bini de aynı. Bu saatten sonra hiçbir yaralının vefat etmemesi için deprem yönetmeliğine uygun evlerin yapılması ve bugün bu noktada sıkıntı yaşatacağını düşündüğünüz şehirlerde hangi yapılar varsa bunlarında biran önce Valiliklerimize bildirilmesi ve bir koordinasyon merkezi tarafından bunlara bir öncelik tanınmasını belediyeler aracılığı ile bir önlem alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.