MHP’Lİ ERSOY, “BU AÇIKLAMAYI YAPAN FETÖ’DEN YARGILANIYOR”

24

MHP Kayseri İl Başkanı Bakİ Ersoy,  “MHP adayının peşinden gitmek Ak Partiye yakışır mı?” diyen Ticaret Odası Başkanı ve Başkan adayı  Mahmut Hiçyılmaz’a tepki gösterdi. Ersoy, “Bu açıklamayı yapan halen FETÖ’den yargılanıyor” dedi.

14 Nisan’da yapılacak olan Ticaret Odası seçimleri öncesinde sert tartışmalar sürüyor. Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) İl Başkanı Baki Ersoy, Oda Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’a yönelik olarak tepkisini sürdürüyor. “MHP adayının peşinden gitmek Ak Partiye yakışır mı?” diyen Ticaret Odası Başkanı Hiçyılmaz’ı sert bir dille eleştiren Ersoy, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“MHP Adayının peşinden gitmek Ak Partiye yakışır mı?” şeklinde bir açıklama yapan kişi maalesef şehrimizde halen Ticaret Odası Başkanlığı yapan ve yine halen FETÖ Terör Örgütünden dolayı mahkemesi devam eden Mahmut Hiçyılmaz, bu şekilde açıklama yaparak Kayserimizin onurlu, vatansever, işinin ehli iş adamlarımızın kafasını karıştırmaya çalışması yine bir ‘F’ tipi taktik örneğidir. Ayrıca bir kez daha hem iş adamı hem de MHP İl Başkanı olarak belirteyim ki, Ömer Gülsoy MHP’nin adayı değildir, MHP’li iş adamları olarak bizler şehrimizi bir ayıptan kurtarmak için Ömer Gülsoy’u diğer siyasi görüşteki iş adamlarımız gibi desteklemekteyiz. Bu talihsiz açıklamayı yapan Şehrimizin Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz’ı kınıyorum ve kamuoyunun vicdanlarına,14 Nisan’daki seçimlerde ise iş adamlarımızın sandıklarına havale ediyorum” dedi.

“AYNADA KENDİNE DETAYLI BAKARSA…”

MHP eski İl Başkanı Şaban Solmaz da sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Mahmut Hiçyılmaz’ın böyle bir beyanat vermesi utanç verici. O kadar iddialar ve yargı da FETÖ suçlamaları sürüyor. Etik olan acilen ekibi ile özür dileyip istifa etmesi gerekir. Aynada kendine detaylı bakarsa ne acziyet içinde olduğunu görür” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.