playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

MHP’Lİ KARAKAYA: AKP ADANA’YI GÖZDEN ÇIKARDI

35
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Ülkemizin millî güvenlikten sonraki en önemli sorunu ekonomideki kaynak dağılımındaki yanlı ve yanlış davranışlardır.” dedi.

KARAKAYA, ‘SORUNUN’ PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Karakaya, son 15 yılda “üretim karşıtı politikalar, haksız teşvik uygulamaları, adaletsiz kamu yatırımları” gibi nedenlerden ötürü Adana’nın işsizlik ve yoksullukta geldiği durumdan sorumlu tutulan siyasi iktidara, “Artık Adana’ya bakışınız değişmelidir” şeklinde yaptığı çağrı geniş yankı bulurken, aynı sorunla ilgili çıkışını Meclis kürsüsünde de sürdürdü. “Adana’nın işsizlik ve yoksullukla ilgili sorunlarının çözümünü amaçlayan”, kendisinin hazırlayıp MHP grubu adına verilen Meclis araştırma önergesi üzerinde söz alan Karakaya, resmi araştırma sonuçlarına göre Adana’nın sürekli gerilediğini, “Göreli yoksullukta” ilk sırada, bireysel kredi kartı risk grubunda birinci sırada, “İşsizlikte” de önlerde yer almaya devam ettiğini bildirdi.

İTİRAZIMIZ, ADİL OLMAYAN TAHSİSATA

“Türk filmlerinde bir zenginlik timsaliyken Adana bugün bu hâle nasıl geldi?” sorusunu yöneltirken, sözü AKP Hükûmetinin yanlış ekonomi politikasına getiren Mevlüt Karakaya’nın, “Ülkemizin millî güvenlikten sonraki en önemli sorunu ekonomideki kaynak dağılımındaki yanlı ve yanlış davranışlardır.” tespiti dikkat çekti. Ülkenin içinden geçtiği zorlu sürecin kamu harcamalarını artırıcı etkisini kabul edilebilir olduğunu vurgulayan Karakaya şunları söyledi:

“Bizim itirazımız, ekonomi yönetiminde yapılan yanlışlara, üretim karşıtı politikalara, hasat döneminde buğdayın gümrük vergisinin düşürülmesine, ithalatın açılmasına. İtirazımız, kıt olan kamu kaynaklarının yanlış tahsisine; itirazımız, kaynak dağılımında adil ve doğru olmayan bir biçimde tahsisat yapılmasına.”

ADANA NEREDEN NEREYE…

2002’de Adana’ya yapılan 551 milyon liralık kamu yatırımının AKP Hükûmetinin daha ilk yılı olan 2003’de birden 63 milyona düşmesiyle ortaya çıkan olumsuz yaklaşımın sonraki yıllarda da sürdüğüne işaret eden Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, “Adana, maalesef kamu yatırımlarından gerekli payı, hak ettiği payı almamıştır. 2002 yılındaki aldığı paya tekrar ulaşabilmesi 2015 yılını bulmuştur.” dedi.

6 YILDIR YERİNE GETİRİLMEYEN SÖZ

Adana Metrosuyla ilgili 6 yıldır yerine getirilmeyen sözü de hatırlatan Karakaya, “Değerli milletvekilleri, bugün Adana Büyükşehir Belediyesinin gelirlerinin yüzde 40’ı metro borcuna kesilmektedir. Tüm benzer, muadil büyükşehirlerin metro borcu Hükûmet tarafından üstlenilmişken Adana’nınki maalesef üstlenilmemiştir.” ifadesini kullandı.

ÖNERGE, AKP’NİN OYLARIYLA REDDEDİLDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Araştırma önergesine evet oyu vererek sadece Adana’nın değil, Türkiye’deki kaynakların israfını da önlemeye yönelik bir çalışmanın yapılacağı ümidi” taşıdığını söyledi; ancak, MHP’nin önergesi diğer partilerin ‘evet’ oyuna karşılık AKP grubunun ‘hayır’ oylarıyla reddedildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.