OPERASYON SURİYELİ MUHALİFLERLE BİRLİKTE YAPILACAK

22

Grup toplantısının ardından Afrin operasyonu ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriyeli muhaliflerle beraber yapılacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilere, Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Suriyeli muhaliflerle beraber yapılacak.” diye konuştu. Erdoğan, ‘ABD Başkanı Trump ile görüşecek misiniz?’ sorusuna da ”Trump’ı aramayı düşünmüyorum” yanıtını verdi.

“NATO’YA DA BİR SERZENİŞİM VAR…”

Burada özellikle bu toplantı ile benim NATO’ya da bir serzenişim var. Ey NATO siz ortaklarınızdan birine herhangi bir sınır tecavüzünde bulunanlara karşı tavır almakla da mükellefsiniz. Şu ana kadar siz ne tür bir tavır aldınız. Bunu kendilerine duyurduk, duyuruyoruz. Genelkurmay Başkanımız kendileri ile bu konuda görüşüyorlar, görüşecekler.

Biz milletimize verdiğimiz hizmet sözünü layıkıyla yerine getirmek için çalışmayı sürdüreceğiz.

“SURİYE’DE TERÖR YUVALARINI BİRER BİRER DAĞITACAĞIZ”

Dün Irak’ta oynana oyunu bozduk, Suriye’de oynanan oyunun kalbine hançer sapladık. Kısa süre içinde Afrin ve Münbiç’ten başlayarak Suriye’deki terör yuvalarını da birer birer yok dağıtacağız. Buna ne müttefikimiz görünüp bizi sırtımızdan vuranlar mani olabilir ne de siyasetçi görünen marjinaller mani olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.