playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

Orta Anadolu’da en fazla ölüm dolaşım sistemi hastalıklarından

54

TUİK tarafından hazırlanan Sayılarla Türkiye (Kayseri, Sivas, Yozgat) 2018 istatistiklerine göre, üç ilde görülen ölümlerde birinci sıradaki neden, Türkiye genelinde de olduğu gibi dolaşım sistemi hastalıkları.

Sayılarla Türkiye istatistiklerine göre, 2017 yılında Kayseri’de dolaşım sistemi hastalıklarından ölüm oranı yüzde 30.8, Sivas’ta yüzde 42.2, Yozgat’ta ise yüzde 42.3 olarak görüldü. Türkiye ortalamasında da, birinci sırada yer alan dolaşım sistemi hastalıklarının yüzdelik oranı ise 39.7.

En fazla tümöre bağlı ölüm Kayseri’de
Aynı istatistiklere göre üç ildeki ölüm nedenleri sıralaması şu şekilde:
Kayseri’de yüzde 20.4 ile tümöre bağlı ölümler ikinci sırada yer alıyor. Bunu, yüzde 15.7 ile solunum sistemi hastalıkları, yüzde 6 ile endokrin hastalıkları, yine yüzde 6 ile dışsal yaralanma ve zehirlenmeler, yüzde 7.2 sinir sistemi ve duyu organı hastalıkları, ve yüzde 13.8 ile diğer hastalıklar takip ediyor .

Sivas’ta tümöre bağlı ölümler yüzde 18.2 ile ikinci sırada yer alıyor. Takip eden sıralama ise şöyle: solunum sistemi hastalıkları yüzde 13.4, endokrin hastalıkları yüzde 3.7, dışsal yaralanma ve zehirlenmeler yüzde 4.8, sinir sistemi ve duyu organı hastalıkları yüzde 5.1, diğer yüzde 12.6.

Yozgat’ta yine tümöre bağlı ölümler ikinci sırada yüzde 18.2 ile yer alıyor. Takip eden sıralama ise şöyle: solunum sistemi hastalıkları yüzde 13.4, endokrin hastalıkları yüzde 5.8, dışsal yaralanma ve zehirlenmeler yüzde 2.4, sinir sistemi ve duyu organı hastalıkları yüzde 4.3, diğer yüzde 13.6.

Hekim başına düşen kişi sayısında Yozgat başı çekiyor
Aynı istatistiklere göre 2016 yılında sağlık personeli başına düşen kişi sayısında ise üç il arasında Yozgat başı çekiyor. Hekim başına 712, hemşire başına ise 477 kişinin düştüğü Yozgat’ı, hekim başına 548, hemşire başına 469 ile Kayseri, hekim başına 511, hemşire başına 456 ile Sivas takip ediyor. Sağlık personeli başına düşen kişi sayısında Türkiye’nin durumu ise hekim başına 551, hemşire başına 552 kişi olarak görülüyor.

Yatak başına düşen kişi sayısında en şanssız il Yozgat
Yine aynı yılın rakamlarına göre, sağlık kurumlarında yatak başına düşen kişi sayısında en şanslı il, 236 kişi ile Sivas olarak görünüyor. Sivas’ı 329 kişi ile Kayseri ve 430 kişi ile Yozgat takip ediyor. Türkiye’deki ortalama ise 367 kişi olarak görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.