playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

Özbekistan Emniyet Personeline Eğitim

37

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi kapsamında Özbekistan emniyet personeline eğitim programı düzenlendi.
TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde 2007-2008 döneminde pilot ülke olarak seçilen Arnavutluk ve Kırgızistan ile başlayan Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi 2008-2009 yıllarında Kazakistan, Türkmenistan, Moğolistan ve Filistin, 2010 yılında Bosna-Hersek, 2011 yılında Azerbaycan ve Özbekistan, 2012 yılında Makedonya ve Tunus, 2013 yılında Karadağ, Maldivler, Güney Sudan ve Libya, 2014 yılında Moldova, 2016 yılında da Romanya’nın dahil edilmesiyle başarılı bir şekilde yürütülüyor. Proje ile dost ve kardeş ülkelerin emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik olarak iki ülke teşkilatlarının sahip oldukları tecrübelerin karşılıklı olarak paylaşılması, suçla mücadele de ortak bilinç geliştirme ve iki ülke polis teşkilatlarının terminolojilerinde birlik sağlanması amacıyla hizmet içi ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Ayrıca, polislik uygulamalarındaki uluslararası standartların yaygınlaştırılması, bölgesel güvenlik sorunlarına koordineli ve eşgüdüm halinde mücadele anlayışının geliştirilmesi, Türkiye’nin güvenlik işbirliği içerisinde olduğu ülkelerdeki üst düzey polis yöneticilerinin ve uzmanlık gerektiren birimlerde Türk polislerince verilecek eğitimlerle polislik alanında yaşanan gelişmelerden haberdar edilerek Polis Teşkilatlarındaki değişimlerin hızlandırılması amaçlanıyor. Proje kapsamında Özbekistan Cumhuriyeti Resmi Güvenlik Kurumları personeline yönelik olarak ülkemizde “Terörizme Karşı Önemli Tesisleri Koruma Kursu” düzenlendi. Bahsi geçen kurs ile katılımcılara bina ve kişi güvenliği ile ilgili genel bilgiler ve uygulamalı eğitimler verildi. Söz konusu kursa Özbekistan güvenlik birimlerinden 13 yetkili katıldı. Heyet muhatapları ile de ikili görüşmelerde bulundu. Yapılan ikili görüşmelerde Türkiye ile Özbekistan arasındaki kardeşlik ve dostluğun daha ileri seviyelerde olması gerektiği vurgulanarak, her alanda iki ülke arasındaki işbirliğinin en üst sevilerde yer alması yönünde çalışmaların yapılmasının önemi dile getirildi.
Ayrıca Özbekistan’da Güvenlik Birimleri personeline yönelik olarak “Fikri Mülkiyet Suçları ile Mücadele Kursu” düzenlendi. 26 kursiyerin katıldığı kursta fikri mülkiyetin dünyada ve Türkiye’de gelişimi, mevcut ulusal mevzuat, kurumsal yapılanması, fikri mülkiyet suçları ile mücadele eden kurum ve kuruluşlar, sınai mülkiyet suçları, telif suçları konularında sunumlar ve videolar eşliğinde dersler anlatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.