ŞABAN ÇOPUROĞLU 12 EYLÜL DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

24

Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu 12 Eylül dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımlanan mesajda 12 Eylül 1980 darbesini,  Türk tarih sayfasının en kara günü olarak nitelendiren Başkan Çopuroğlu: “12 Eylül darbesi, demokrasi tarihimizde bir utanç sayfası olarak yer almıştır” dedi.

Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu yayımladığı mesajda : “12 Eylül 1980, demokrasimize vurulmak istenen darbenin, ihanetin, insanların türlü işkencelere maruz kaldığı inanç, düşünce ve teşebbüs özgürlüklerinin yok edildiği tarih sayfamızın en kara günü!
O acı günlerin yıl dönümünde, hafızamız ilk günkü gibi açık, acılarımız ilk günkü gibi tazedir. Ne mutlu bize ki, bu aziz millet artık darbelere boyun eğmeyeceğini, bu alçakça girişimlere geçit vermeyeceğini 15 Temmuz gecesi hem içimizdeki hainlere hem de tüm dünyaya duyurmuştur.
12 Eylül darbesi, demokrasi tarihimizde bir utanç sayfası olarak yer almıştır. Bugün 40.yılında hem darbecileri hem de darbeci zihniyeti bir kez daha kınıyor milli irade ve demokrasimiz için şehit olan vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim 12 Eylülleri bir daha yaşatmasın” ifadelerinde bulundu.

HABER: DİLEK BİLGİ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.