MHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI YILMAZ: ŞANLA VE ŞEREFLE DOLU 49 YIL

43
Milliyetçi Hareket Partisi Konya Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz, partinin kuruluşunun 49. yıl dönümü vesiyle mesaj yayınladı.
9 Şubat 1969 yılı C.K.M.P’nin yerini M.H.P’ye bırakmasıyla başlayan kutlu yürüyüşün 49. yılına ulaşmaktan mutluluk ve kıvanç duyuyoruz.
Partimiz, Türk siyasi hayatında  49. yılını geride bıraktığını ifade ediyoruz fakat ruhunu üç bin yıllık Türklük tasavvurundan alan bir anlayışın söz konusu olduğu bir hareketten bahsediyoruz. Aslında her yıl kutladığımız 9 Şubatın Türk milleti için anlamı şudur; Türk milletinin, milli refleksi olan Türk milliyetçiliğinin siyasallaşma ve toplumsallaşma evresi kırk dokuz yıl önce bugün başlamıştır.
Bu kutlu yola her baş koyana şu telkinlerde bulundular ve dediler ki; yapamazsınız dediler, güldük geçtik, başaramazsınız dediler, başardık. Köylerden, kentlere, düğün salonlarından, apartmanlara, apartmanlardan, spor salonlarına hak davamızı anlattık az önce belirttiğim mekanlara sığmadık büyüdük, yalnız bu büyümenin bir bedeli olduğuna inandık ve dolayısıyla çileye katlandık. Bunlarla da yıldıramadılar tuzak, kumpas, işbirlikçi, kötü emel ve niyetlerle yaklaştılar ama nafile bizi yine durduramadılar. Bundan sonra da durduramayacaklar. Bunca badireler atlattığımız ve ömrümüzü adadığımız yarım asırlık davamızda Allah’a şükür hesabını veremeyeceğimiz hiçbir icraatımız yok.
Maziden atiye baktığımızda; onurlu ve ilkeli yürüyüşün son yüzyılında söz sahibi olmuş,   Türk milliyetçilerinin ve son kırk dokuz yılına damgasını vurmuş Milliyetçi Hareket Partisi’nin öncelikli mücadele maksadı ve varlık nedeni, Türk milletinin var olma mücadelesinde milli bekanın kopartılmadan devamını sağlamak olduğunu herkese kanıtladık. ”Ülkemizin geleceğine bakmak isteyenler Milliyetçi Harekete bakmalıdır ve takip etmelidir” dedik.
Liderimiz, Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ beyefendinin belirttiği üzere; “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışımız bu inanmışlığın tezahürüdür. Biz tutarlıyız,ilkeliyiz, dürüstüz ve ahlakın burcuyuz. ” dedik ve nefesimiz yettiğince inanmış bir ülkücü olarak bunun sonuna kadar takipçisi olduğumuzu belirttik ve ant içtik.
Bizde bu duygu ve düşüncelerin oluşmasının temel dayanakları aslında merhum Başbuğumuzun aşağıda belirttiğim sözlerinde gizlidir.
 “Emanet olunan davayı kucakladım. Hiç arkama bakmadan, tereddütsüz, hiçbir şeye aldırmadan yürüyorum.”
Bizde almış olduğumuz emanet davanın kucaklayıcısı olarak maziden atiye taşıyacak şekilde alnımız ak, başımız dik bir şekilde taşımakla mükellef olduğumuz dava bilinci ile arkamızdan ziyade ufka bakmakta ve emin adımlarla ilerlemekteyiz.
Bu düşüncelerle Partimizin 49’ncu kuruluş yıldönümünün hayırlı olmasını temenni ediyor, kurucu Genel Başkanımız Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e,  gerek hareketimiz içinde yer alan gerek ülke savunması için şehadete eren şehitlerimize  Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyor, zulme direnen gazilerimize de Allah’tan hayırlı ömürler diliyorum.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
 Av. Musa YILMAZ
MHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.