ŞEHİT OLAN SİLAH ARKADAŞLARINI UNUTMADILAR

4

Kayseri’de 17 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşen ve 15 askerin şehit olduğu canlı bomba saldırısından yaralı olarak kurtulan 20 asker, Şehit Komandolar Durağı’nda şehitleri andı. 


Kayseri’de 17 Aralık 2016 tarihinde çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse düzenlenen canlı bomba saldırısında 15 asker şehit olmuştu. Hain saldırının yıl dönümünde 1. Komando Tugayı askerlerinden olan ve saldırıdan yaralı olarak kurtulan 20 kişi Şehit Komandolar Durağı’nda buluştu. Şehit olan arkadaşlarını anmaya gelen 20 asker ve bayraklarla nöbet tutan vatandaşlar, ilk olarak şehitler için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.
Saldırıdan yaralı olarak kurtulan gaziler adına konuşan Hakan Şimşek, “Sivil kıyafetlerle çarşıya çıkarken, hem de silahsız, dağda, ovada karşımıza çıkamayan kalleşler alçakça bir bomba patlatarak, 15 şehidimizi bizden ayırdılar. Kardeşlerimiz Peygamberlik makamından sonra olan şehitlik makamına yükseldiler. Bize siper olan ve şehit olan kardeşlerimizi bugün ve bundan sonra anmak için Kayseri’ye geldik. Bu anı ve bu zamanı yaşamak ve yaşatmak için ayrı ayrı memleketlerden geldik. Unutulmamak istiyoruz” dedi.
Hakan Şimşek, vatan topraklarını böldürmeyeceklerini belirterek, “Terörü ve destekçilerini lanetliyoruz” dedi ve konuşmasını şehitlerin isimlerini okuyarak bitirdi.
Saldırıda şehit olan Mesut Yaşar’ın kardeşi 11 yaşındaki Merve Yaşar’ın okuduğu şiir sonrasında gaziler duraktan ayrıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.