TBMM’DE ZARRAB KAVGASI

3

ABD’de devam eden Reza Zarrab davası, TBMM’de gerilime neden oldu. Adalet Bakanı Gül ve CHP’li Özel arasında başlayan tartışma, AK Parti ve CHP arasında arbedeye dönüştü.

CHP  milletvekilleri, YSK Teşkilat Teklifi’nin görüşüldüğü Genel Kurul’da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ‘e Zarrab  davasıyla ilgili eleştiriler ve sorular yönelttiler.

Dosyanın Türkiye ‘de siyasi olarak kapatıldığını savunan CHP ‘liler, Gül’e “Daha önce verilen takipsizlik kararının kaldırılıp dava açılmasını sağlayacak mısınız?” diye sordular. Bunun üzerine “Bizim hükümetimizden fazla CHP  bu davayı takip ediyor. Her gün orada arkadaşınız var” diyen Gül, şunları söyledi:

“ZARRAB  DAVASINI EN ÇOK SİZ TAKİP EDİYORSUNUZ”

“Bizim iktidarımızdan çok CHP  bu davayı takip ediyor. On bin kilometre ötedeki bu davayı hangi hararet, motivasyon sizi oraya götürüyor Pensilvanya’nın yanına bunu hayretle izliyorum. Yanı başımızda Sincan ‘da 250 şehidimizin gök kubbesi altında Türkiye  Büyük Millet Meclisimizi bombalayan, 250 vatandaşlarımız şehit eden, 2 bin vatandaşımızı gazi yapan, Cumhuriyete, demokrasimize kast eden katillerin davası yanı başımızda devam ederken, hiç bir şekilde o davayı takip etmiyorsunuz, Türkiye  ile ilgili kumpas davayı on bin kilometre ötede takip ediyorsunuz. Bu Türkiye  adına çok büyük bir utanç verici bir durumdur. Atatürk ün partisinin bir FETÖ’nün partisi olma yolunda çabalarını gerçekten üzüntüyle izliyoruz. Kaç kişi yargılanıyor bunu en iyi siz bilirsiniz” dedi.

ÖZEL VEMUŞ  ARASINDA ARBEDE ÇIKTI

Bakanın konuşması sürerken CHP ‘li Özel’in Gül’ün üzerine yürümesiyle ortam karıştı. Kürsü önünde toplanan CHP ‘liler ile AK Partililer arasında itişmeler yaşanırken, CHP Grup Başkanvekili Özür Özel ile Akl Parti  Grup Başkanvekili Mehmet Muş  da karşı karşıya geldi. Oturumu yöneten Başkanvekili Yaşar Tüzün ‘ün birleşimi kapatmasına karşın gerginlik sürdü. AK Partili yöneticiler, Gül’ü arbededen uzaklaştırmak amacıyla CHP grubuna yakın olan komisyon sırasından alarak AK Parti  grup sıralarına götürdüler.

“GELİN DÖVÜN BENİ”

Arbede sırasında CHP ‘li Özel’in üzerine yürüyen AK PARTİ Ordu  milletvekili Oktay Çanak ‘ı arkadaşları engellemeye çalıştı. Özel’e doğru yumruğunu kaldıran Çanak’ın kolunu partili arkadaşları tuttu.

Özel, “Gelin dövün beni, bu kadar adamsınız. Sözle yenin bizi, kaba kuvvetle olmaz” derken, MUş  da “Sen demokrasiyi hazmedeceksin! Grup başkanvekili, grup başkanvekili gibi davranacak” diye bağırdı. CHP ‘liler, sinirlenen Özel’i salondan dışarı çıkarmaya çalışırken, Özel de “Grup başkanvekiliniz saldırıyor” diye bağırdı. Özel,Muş  ve Bakan Gül’ün ikna edilerek dışarı çıkarılmasının ardından tartışma yatıştı. Ancak bir süre daha Genel Kurul çalışamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.