TÜRKMENOĞLU: GAZİLERİMİZE YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

21

 Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu Ankara’da gazilere yönelik saldırıya tepki göstererek,”PKK ile mücadelede gazi olan iki evladımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz” dedi. 


Türkmenoğlu Ankara’da gazilere yönelik yapılan saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada,”Vatani görevlerini yaparken PKK ile silahlı mücadelede gazi olan iki evladımıza Ankara’da şehrin ortasından yapılan çirkin saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Vatanımızın selameti için ayaklarını seve seve feda edip koltuk değneği ve tekerlekli sandalye ile hayatlarını idame ettirebilen gazilerimiz Muzaffer Oktay ve İbrahim Kızılkaş, başkentimizin ortasında milli ve insani değerlerden yoksun trafik magandalarının saldırısına uğramış, darp edilerek hepimizi üzüntüye boğmuştur. Kanun ve kural tanımaz insanlıktan yoksun magandalar, tekerlekli sandalyede olmasına karşın gazilerimizi iç kanama geçirecek kadar darp etmekle de kalmamış, eşlerini ve iki yaşındaki çocuklarına bile saldırarak, insanlığa birer utanç abidesi olarak isimlerini yazdırmışlardır. Gazilerimiz de bizim için en az şehitlerimiz kadar kutsal ve saygıyı hak eden evlatlarımızdır” dedi.
Bu toprakların vatan olarak sürekliliğinin korumasında gazilerin payı hiçbir zaman inkar edilemez olduğunu aktararak,”Şehitlerimizin eş ve çocukları gibi gazilerimiz ve aileleri de bizlerin emanetidir. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği olarak gazilerimize yapılan insanlık dışı saldırıları lanetliyor, tüm gazi ve şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.