ÜÇKAN: ŞEHİTLİK VE GAZİLİK ÖNEMİNİ YİTİRİYOR

11

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Yılmaz Üçkan, Ankara’da iki gazi ve ailesine gerçekleşen saldırıyı kınadıklarını söyledi. 
Dernek il binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Başkan Yılmaz Üçkan, geçen hafta Eskişehir’de, 44 şube ve 13 temsilcilik olarak katıldıkları ve şehitlik ile gaziliğin toplumdaki yerinin tartışıldığı çalıştayın son günü meydana gelen elim olayı kınadıklarını ifade etti. Şehitlik ve gaziliğin, toplum nezdindeki manevi değerinin günden güne azaldığını belirten Başkan Yılmaz Üçkan, “Bunları çalıştayda dile getirirken çalıştayın sona erdiği gün, tespitlerimizi destekler şekilde iki gazimize saldırdılar. Tüm şehir ve gazi camiası adına insanlık dışı bu saldırıları kınıyoruz. İki gazimizi benzin istasyonunda darp ederek yaralayan canilerin de cezasını bulmasını istiyoruz. Ki bizim şehit ve gazilerimiz, o canilerin bile evlerinde rahat uyumaları için fedakarlıkta bulunmaktadır. Bu da gösteriyor ki, şehitlik ve gazilik toplum içerisinde değerini günden güne yitirmektedir. Biz, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit ve Dul Yetimleri Derneği olarak, her zaman dile getirdiğimiz üzere, şehit ve gazilerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.
Başkan Yılmaz Üçkan, yetkililere ve siyasilere konuya sahip çıkmaları, topluma da her fırsatta bu ve benzeri saldırıları kınamaları çağrısında bulunarak sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.