ÜLKÜ OCAKLARININ KISA FİLM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

3

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyası kapsamında “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganı” ile başlayan Kısa Film Yarışması sonuçlandı. 


Ülkü Ocakları Genel Merkezi uyuşturucu ile mücadele kısa film yarışması ödül töreni yapıldı. MHP Divan Üyeleri, MYK Üyeleri, Milletvekilleri ve çok sayıda Ülkücünün katıldığı ödül töreni MHP Genel Merkezi Gün Sazak Konferans Salonu’nda gerçekleşen törende bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Bugün maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türk gençliğini de avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar kirli oyunlarına devam etmektedir. Ne yazık ki bu kirli oyunun etkileri sokaklarımızda, okullarımızda hatta evlerimizde kendini hissettirmektedir. Kişi ve toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu kullanımı ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla hareket eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Uyuşturucu İle Mücadele Platformu” çalışmalarına bugün de tüm kararlılığıyla devam etmektedir. Bu kapsamda bugün Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme sloganıyla başlattığımız kısa film yarışmamızın ödül töreni için bir araya geldik. Her şeyden önce yarışmamıza gönderilen 43 filminde gönderenlerine toplumuzun en büyük sorunlarından biri olan bu konuda emek harcadıkları katkı sağladıkları için canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.
Uyuşturucu ile mücadele herhangi bir ayrım yapmadan Türk Milletinin geleceği adına tüm toplumun görevi olduğunu vurgulayan Kılavuz, “Biz Ülkü Ocakları olarak uyuşturucu madde kullanımına karşı koruyucu ve önleyici tedbirler üzerine Allah’ın rızası için var gücümüzle çalışacağız. Bu çalışmalarla bir tek gencimizi bile bu illetten kurtarsak büyük bir şereftir. Bundan sonrada Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı “Uyuşturucu İle Mücadele Platformu” çalışmalarına son sürat devam edecektir” diye konuştu.
Kılavuz’un konuşması sonrası dereceye giren filmlerin tamamının izlendiği dakikalarda duygusal anlar da yaşandı.Gönderilen 43 filmin alanında uzman bir heyet tarafından sinematografik ve psiko – sosyolojik açılardan değerlendirilmesi sonucu:
Madde bağımlısı olan bir gencin askere gittikten sonra bağımlılıktan duyduğu pişmanlık ve maddeden kurtulması konusunun işlendiği “Asil Kan – Vatan Borcu’ isimli Kocaeli Ülkü Ocakları’nın gönderdiği film birinci olarak 3 tam altın, İzmir Ülkü Ocaklarıİkinci olarak iki tam altın, Bursa Ülkü OcaklarıÜçüncü olarak bir tam altın, Sivas ve İstanbul Ataşehir Ülkü Ocakları Mansiyon ödüllerini kazanarak yarımşar altın kazandı.
Ödül töreni sonrası Ülkü Ocakları Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı platformunun hazırladığı resim sergisinin gezilmesiyle program son buldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.