ÜLKÜCÜLERİ SİNDİREMEYECEKSİNİZ!

3
Ülkücüleri sistematik olarak tasfiye ettiği ortaya çıkan Türkiye Diyanet Vakfı’nda İmam Hatip Mezunları Derneği’nin (ÖNDER) vakfın mütevelli heyetine girmesi de engellenmiş.

Yaptığımız özel haber sonrası Türkiye Diyanet Vakfı’nda yeni skandallar da gün yüzüne çıkmaya başladı.

Diyanet işleri Başkanlığı’nda yaşanan başkan değişimi sonrası Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan ve Ankara’da ÖNDER İmam Hatip Lisesi Mezunları ile ilgi çalışmaları ile bilinen Haydar Bekiroğlu’na Türkiye Diyanet Vakfı ekibinden çirkin bir şekilde operasyon yapıldığı ortaya çıktı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Diyanete baktığı dönemde görevden aldığı eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısına yakınlığı ile bilinen dinihaberler.com adlı internet sitesinde, İmam Hatip Mezunu gençlerle ilgili çalışmaları, akademik birikimi ve sivil toplumcu yaklaşımları ile Diyanet Vakfı Mütevelli Heyetine girmesi beklenen Bekiroğlu hakkında ‘Diyanette fişleme operasyonu’, ‘Diyanet İşleri Başkanı Kim?’ gibi başlıklarla bir hafta süreyle haberler yapıldığı ortaya çıktı.

Yapılan yıpratma haberler sonrası, Haydar Bekiroğlu vakfın mütevelli heyetinin yedek listesine dahi giremediği öğrenildi.

JET SORUŞTURMA

Haydar Bekiroğlu’nun, eski Diyanet İşleri Başkanı döneminde göreve getirilen ve hala aynı görevde olan TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun’a gönderdiği bir mesajı, siteye haber yaptıran kişi hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından inceleme başlatıldı.

KONUNUN ÜZERİ KAPATILMAK İSTENDİ

Türkiye Diyanet Vakfı’na belirli aralıklarla reklam faturası kestiği belirlenen bu siteye dosya haberleri, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü’nün bilgisi dahilinde, vakfın basın işlerinden sorumlu, daha önce FETÖ’nün kurumlarından Zaman Gazetesi’nde yöneticilik yaptığı ortaya çıkan Kurumsal İletişim Müdürü organizasyonunda yapıldığı üzerinde duruluyor.

Yapılan araştırmada daha önce de farklı isimler hakkında da dosya haberler yaptırılıp, internet sitesinde yayınlatıldığı da ortaya çıktı.

Söz konusu kişinin tetikçi siteye haber yaptırdığını Diyanet İşleri Başkanlığı’na ileten bir vakıf görevlisinin de istifa ettirildiği de öğrenildi.

Bekiroğlu’na yapılan bu çirkin operasyonun, farklı isimler devreye girerek, olağanüstü genel kurul sonrası üzerinin kapatılmak istendiği de ortaya çıktı.

SİTE VAKFA NE KADAR REKLAM FATURASI KESTİ?

Söz konusu internet sitesinin vakıf genel merkez ve hangi il vakıf şubelerine farklı şirket isimleri üzerinden şu ana kadar ne kadar reklam faturası kestiği de araştırma konuları arasında.

Daha önce de Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Menzil ve Süleymancılar olarak bilinen cemaat gruplarına hakarete varan haberleri de yayınlayan söz konusu site ile ilgili Diyanet genel merkez, il ve ilçe müftülüklerinde kimlerin irtibatlı olduğu da ayrıca araştırılıyor.

TETİKÇİ SİTEDE, BEKİR BOZDAĞ’A FETÖCÜ İMASI

Tetikçi site dinihaberler.com’da ayrıca, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Meclis bombalanırken yürekli çıkışı ile “Bizim Yapacağımız Burada Ölmektir” diyen Diyanet’ten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a da FETÖcü iması yapıldı.

Bozdağ’ın cesur çıkışı: https://goo.gl/pbwjus

Bozdağ hakkında sitede derleme habere yer verildi.

Öyle ki haberlerde  “Daha önce bu sözler için “İnanarak konuştum” diyen Bozdağ, …” gibi ifadelerle ve Bozdağ’ın 2011 yılında söylediği sözleri;  terör örgütlerine yakın sitelerin yer verdiği haber diliyle yayınladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.