playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

VALİ GÜNAYDIN’A ŞİİRLİ DAVET

59

“Bekliyoruz Sayın Valim, Uzamasın arası.

Dünyanın ilk Pazar yeri, Pazarören burası”

 

Pınarbaşı Halk Kütüphanesi emekli memuru Mithat Atahan, Pazarören’in sıkıntılı günler geçirdiğine dikkat çekerek Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ı, yazdığı şiir ile Pazarören’e davet etti.

Pınarbaşı Pazarören’de yaşanan elektrik kesintisinden sonra “Tarih tekerrür etti” diyen Pazarören sakinlerinden Mithat Atahan, “Kayseri Valisi Sayın Şehmus Günaydın Bey, bir yaşlı emekli olarak sizleri Pazarören’e davet ediyorum. Konuğumuz olmanızı bekliyor, Vali Nazmi Bey Çeşmesinden köy ayranı içirmek bizi ziyadesiyle mutlu edecektir. Antik yerleşim ve şehitler diyarı olan Pazarören’e sahip çıkalım.” Dedi.

Atahan, açıklamasında şunları söyledi:

“Karakış mevsim altında olanca şiddeti ile devam ediyordu. Yüksek gerilin direkleri yıkıldığı ve telleri koptuğu için Pazarören ve Köyler karanlıkta kaldı. Enerji olmayınca, sondaj kuyuları çalışmadı. Biz köy sakinleri eski günleri yaşadık. Karayolları ekipleri gece gündüz cansiperane çalışsalar da ancak ana yolları açabildiler. Köylerde yaşam durdu. Besiciler traktörlerle su tankı ile su taşıdılar. Pazarören Anadolu Lisesi bahçesinde bulunan ‘Vali Çeşmesi’nden Pazarören halkı diz boyu karda üç gün süre ile evlerine su taşıdılar. Pazarören’de çağlar öncesi durum yaşandı. Karanlıkta ve iletişimsiz bir yaşantı ile günleri geçti.

Dünden bu günü gören o zaman ki Vali Nazmi Bey, 1933 yıllarında Pazarören nahiyesine gelir. Ağaç oluktan akan suyu görür ve içer. Yanındakilere ‘bu suyu içenlere ne mutlu, hasta olmazlar’ der. Köy ahalisinden Mürsel Ağa sakalını sıvazlayarak; ’bu çeşmenin adı ‘Ramazan Pınarı’dır der.’ Vali Nazmi Bey Nahiye Müdürü Ethem Öker’e buraya bir çeşme yapılmasını emreder. Beyaz mermerde Vali Nazmi Beyin armağanı yazılıdır. Emeği geçenlere  ‘Allah rahmet eylesin.’

Nice valilere, cumhurbaşkanlarına, Milli eğitim bakanlarına tanık olan Pazarören’de binlerce eğitimci yetişmiştir. Ama bu gün acınacak halde, kaderine terk edilmiştir.

Kayseri şehir merkezine 60 kilometre ve tarihte dünyanın alışveriş pazarı konumunda olan Yabanlu Pazarından adını alan Pazarören’in bir seraptan farkı yoktur. Tarih tekerrür etti. Tabiat kanunu o günkü yaşantıyı bize yaşattı. İnşallah tarih tekerrür eder de Pazarören geçmişte layık olduğu yere geçmişte verdiği hizmetlere kavuşur. Şehirlere verdiği dış göçler durur. Yatalak hasta durumundan kurtulur. Dumansız fabrika ile üretken, Türk Ekonomisine katkı veren bir belde haline döner.

 

İnsanlığa hizmet yaptığı işi,

Tarihte gömülür çalışan kişi…

 

Bugünü dünden görüp,

Yarın için çalışmalı.

Atalardan miras yurdum,

Hedefine ulaşmalı.

 

Rahat uyu Sayın Valim,

Yaşandıkça yaklaşansın.

İnsanlığa hizmetin var,

Yapıcılıkta öncüsün..

 

Faydalandı çevre köyler

Nazmi Beyin Çeşmesinden.

Devamını bekliyoruz,

Kayseri Valisinden.

 

Bekliyoruz Sayın Valim,

Uzamasın arası.

Dünyanın ilk Pazar yeri,

Pazarören burası…”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.