VALİ KAMÇI’DAN KAYSERİ POLİS TEŞKİLATINA ÖVGÜ

19

İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, beraberindeki polis memurları ile birlikte Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti. 
İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173’üncü yıldönümü dolayısıyla beraberindeki polis memurları ile birlikte Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’yı makamında ziyaret etti. 
Ziyarette konuşan Vali Süleyman Kamçı, polis teşkilatının son yıllarda başarılı çalışmalara imza attığını söyleyerek, “10 Nisan Polis Haftasını kutluyoruz. Polisimiz, vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak için mesai mefhumu gözetmeden gece gündüz çalışmaktadır. Birinci görevi vatandaşın mal ve can güvenliğini sağlamak olan polisimiz, 24 saat esasına göre ilin, ilçenin ve bulunduğu beldenin iç güvenliğini sağlamakla görevle bir kuruluşumuz. Polis teşkilatımızın son yıllarda oldukça başarılı çalışmalara imza attığını biliyoruz. Çeşitli alanlarda Kayseri olarak da çalışmalarımız hızlanmış durumdadır” ifadelerini kullandı.
Uyuşturucu ile mücadelenin devam ettiğini kaydeden Vali Kamçı, “Bildiğiniz gibi 2018 yılı uyuşturucuyla mücadele yılı olarak bakanlığımız tarafından ilan edildi ama biz buna 2017 yılının 2’inci yarısında başlamıştık. Gelen emirler doğrultusunda hızlı çalışmalar yapıyorduk. Bu senede uyuşturucuyla mücadelede daha üzerinde duruyoruz. Vatandaşımızın ve genç çocuklarımızın bilhassa öğrencilerimizin bu kötü alışkanlıktan uzak durması için el birliği ile çalışıyoruz. En azından 10 tane kurum ve kuruluşumuzla el birliğiyle uyuşturucu ile mücadele konusunda bir seferberlik ilan edildi, bunun gereğini Kayseri olarak da yapmaya çalışıyoruz. Vatandaşımızın huzur ve güvenliği konusunda da güven timlerimiz ve narkotik timlerimiz 24 saat esasına göre görevini icra etmeye çalışmaktadır. Polisimiz bunun yanında terörle mücadelede de etkin rol almaktadır. Sınır ötesi terörle mücadele harekatında bizim özel harekatçı polislerimiz var. Jandarma ve polis özel harekatlar oralarda görev icra ediyorlar. Şuanda 22 arkadaşımız halen Afrin’deler ve orada başarılı çalışmalar yapıyorlar. İnşallah burunları kanamadan geri döneceklerdir. Bu vesileyle polis teşkilatımızın gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.