playgirl pounded in doggie.http://www.pornsocket.cc https://www.sexyvideoshd.net/ buen culito parado en la cola de la fila. http://www.anybunnyvideos.com

YA İŞ GÜVENCENİ TESLİM ET YA DAĞITICI ÜNVANINDAN EMEKLİ OL…

41

Türk Haber-Sen Genel Merkezi’nden atamalarla ilgili bir açıklama yapıldı. Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz ‘ın yaptığı açıklama şu şekilde:

 

YA İŞ GÜVENCENİ TESLİM ET YA DAĞITICI ÜNVANINDAN EMEKLİ OL…
Perşembe akşamı Sendika Genel Merkezimizi ziyarete gelen fakülte mezunu dağıtıcı arkadaşlarımızın büyük moral bozukluğu içinde olduğunu üzüntüyle müşahede ettik.

Kısa bir süre önce sayın Başbakanımızın verdiği sözle moral bulup, umutla bekleyişleri devam ederken dün yaptıkları görüşmede herhangi bir sonuç alınamayacağı umutsuzluğu ile evlerine döndüklerine şahit olduk.

Halbuki daha birkaç gün önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız sayın Ahmet Aslan ile yaptığımız görüşmede “arkadaşlarımızın durumunu bir daha görüşelim” diyerek bizlere ve muhataplarına bir nebze olsun moral vermişti.

Dün gördüğümüz manzara, tamamen hayal kırıklığı ile kurum aidiyetini yitirmiş, gözleri dolu dolu umutsuzluğa kapılmış, gelecek kaygısı taşıyan, kurumun en zinde ve tecrübeli personellerinden olan bu kişilerin yeniden eski performansını yakalayamayacağı yönünde oldu.

Öncelikle bu arkadaşlarımın umutsuzluktan bir an evvel sıyrılıp hem işlerine hem de haklarına sımsıkı sarılıp, pes etmeden mücadeleye devam etmeleri gerekmektedir.

Konu ile ilgili sendikamızın açmış olduğu dava sonucu mahkeme kararında GİH sınıfında bulunan ve açıktan atamayla, giriş kademesinde bulunan memur ve dağıtıcı ünvanının eşit olduğu açıkça izah edilmesine rağmen, PTT Genel Müdürlüğünün eski İnsan Kaynakları Daire Başkanı, bütün mevzuatı alt üst ederek yönetmeliğe, kanuna ve kişilerin anayasal haklarına aykırı keyfi uygulamalarla memuru, memur sınavına tabi tutmuş, bununla yetinmemiş, ilana çıkılan şartnameleri sınav sonunda kendi hatalarını kapatmak için hukuk ve mevzuat dışı gerekçeler üreterek değiştirmiş, binlerce mağdurun vebaline girmiştir.

Bugün halen o adaletsiz sınavların sonuçları nedeniyle yüzlerce insanımız mağdur durumdadır. Maalesef evini çoluğunu, çocuğunu, arkasında gözü yaşlı bırakarak, biraz sabır diyerek eşinden, evinden ayrılan arkadaşlarımıza bugün geri dönün denilmektedir. Bu bilinçli hataları yapanlar ise hiçbir idari soruşturma dahi geçirmediler.

Bu nedenle, o dönemde çıkartılan yönetmelikler tamamen elden geçirilerek, 6475 sayılı Kanunda açıkça belirtilen “399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye tabi olarak çalışan personelin özlük hakları korunur” maddesine göre geçmişte yönetim kurulu yetkisi 5 yılını doldurmuş 4 yıllık fakülte mezunu dağıtıcılar nasıl atandıysa şimdi de aynı şekilde atamalarının yapılması gerekmektedir. Bu çalışanlarımıza idari hizmet sözleşmesinin dayatılması hiçbir mevzuata ve kanuna uygun değildir.

Bundan sonra da açıktan atama ile yapılacak tüm alımların dağıtıcı ünvanı ile yapılması, yukarıda belirtilen şartları tamamlaması durumunda boş memur ünvanlarına atamaların gerçekleştirilmesi, huzurlu bir çalışma ortamı ve mutlu bir çalışan için olmazsa olmazdır.

PTT Genel Müdürlüğünün hemen hemen tüm birimleri insan odaklı çalışmaktadır. Bu nedenle sürekli personelin özlük hakları ile oynanması, hiçbir şekilde performansı artıramaz. İşyerlerinde mutlu ve huzurlu bir ortamın ve çalışma barışının sağlanması; çalışanlarımızın performansını artırması bekleniyorsa, öncelikle personel arasındaki özlük haklarının Anayasanın eşitlik ilkesine göre bir an evvel yeniden düzenlenmesi gerekmektedir.

İdari hizmet sözleşmesi, kölelik hizmeti değildir. Devletin kurumu, şirket de yapılsa, vatandaşlar arasında ayrımcılık yapılamaz. Aynı masanın dört köşesinde çalışanların her birinin farklı statüde olması ama aynı işi yapan devletin memurunun farklı ücret ve sosyal haklarla istihdam edilmesi ne Allah’ın adaletine ne de Anayasal haklara uygundur.

Dün yapılan yanlışın bugün devam ettirilmesi, özellikle zorlama ile iş güvencelerinin yok edilmesi, bugünün en önemli sorunlarından biridir. Sendika olarak talebimiz, öncelikle fakülte mezunu çalışanların önünün açılması ve boş memur kadrosuna, istekli personelin atamalarının yapılması, idari hizmet sözleşmeli personelin ücretlerinin eşit işe eşit ücret ilkesi doğrultusunda emsal arkadaşları ile eşitlenmesi, yıllardır vekaleten yürütülen görevlerin, sınavların tamamlanarak asaleten doldurulması yolundadır.

PTT Genel Müdürlüğü, Yönetim Kurulu yetkisinde bulunan tüm haksızlıkları ele alarak çalışanlar lehine düzeltmelidir. Ancak bu şekilde çalışma barışı ve kurum aidiyeti yükselebilir. Bu durumda kazanan kurumlarımız ve milletimiz olacaktır.

Sendika olarak biz de bu ve benzeri konularda daima, hukuki ve sendikal mücadelemizi tüm haklar konusunda seferber edeceğimizi, mağdur tüm üyelerimize hukuki destek vereceğimizi ilgili kamu çalışanlarımıza önemle duyururuz.

Türk Haber- Sen
Genel Merkezi

Torpil, tayin, terfi için değil,
HAK için daima yanınızdayız.
Farkımız İlkelerimiz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.